Huzurlu bir yaşam

0

Şahika Kayı’nın İzmir Urla’da ormanın kıyısında konumlanan müstakil evi, huzuru bol sakin bir yaşama sahne oluyor.

İzmir Urla’da sırtını ormana vermiş, ama denize de yakın mesafede konumlanan bir sitedeyiz. Mis gibi orman havasının içinde ilerliyoruz. Kış aylarında olmamıza rağmen etrafımızda kuşlar cıvıldıyor. Sitedeki en son eve vardığımızda bizi evin köpekleri ve bahçede dolanan tavuklar karşılıyor. Önümüzde deniz arkamızda orman… Kayı Çifti doğayla iç içe olmasından dolayı tercih ettikleri bu eve 1999 yılında taşınmış: “Evi tercih etmemizdeki en önemli neden doğanın kucağında olması, deniz manzarası ve geniş bir özgürlük hissi vermesiydi.”

Üç katlı olan evin giriş katında salon ve mutfak, üst katında ise ev sahipleri ve çocuklarının yatak odaları yer alıyor. Bodrum katında ise bir kütüphane ve sauna mevcut. Evin dekorasyonunda ağırlıklı olarak kır evi havası yansıtılmaya çalışılmış ve mobilyaların çoğu özel olarak tasarlanıp üretilmiş.

Evin üst katında yer alan iki çoçuk odası arasında sürgü bir kapıyla bağlantı ve geçiş sağlanmış.

Evin ön tarafında bir veranda ve üst katında ise cam ile kapanmış büyük bir balkon yer alıyor. Verandaya yerleştirilen salıncak ise güzel havalarda keyif yapmak için birebir.

Mutfağın kullanışlı bir planlamaya sahip olmasına özellikle dikkat edilmiş. Bunun için bolca dolap kullanılmış.

HAZIRLAYAN GÜNSELI BÜYÜKSAĞIŞ FOTOĞRAFLAR IBRAHIM ÖZBUNAR

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.