Her yer mis gibi koksun

0

Gözlerinizi ve burnunuzu şenlendirmek için bahçenizi kokulu çiçeklerle doldurun.

KAZABLANKA ZAMBAK
Koku: Çiçeksi bir tatlılığa sahip karanfil gibi.
Zamanı: Yaz.
Özellik: Kesme çiçek buketleri arasında en popüler olanı. Bu uzun ömürlü çiçeğin rengi beyaz. Onları çiçek yataklarında yetiştirebilirsiniz. Gövdeleri çok fazla rüzgar veya gölgeden zayıflarsa sökün.

KATMERLI GÜL
Koku: Narenciye.
Zamanı: Bahar sonu yaz başı.
Özellik: Güçlü bir kokuya sahip çiçek melez bir gül çeşidi. Çiçekleri haziran başında açar ve tüm yaz çiçek açması sürer. Yağmur yağmadığı sürece haftada bir dibinden sulayın. Hava dolaşımını artırmak için yapraklarını temizleyin.

SÜMBÜL
Koku: Tatlı çiçeksi parfüm.
Zamanı: Bahar.
Özellik: Gökkuşağı renklerindeki bu kısa ömürlü çiçek, güçlü kokusu ile biliniyor. Soğanlı bitkilerden olduğu için soğanını saklayıp sonra tekrar dikebilirsiniz. Hassas bir cilde sahipseniz dikerken eldiven giyin, çünkü soğanı alerji yapabilir.

SÜMBÜLTEBER
Koku: Keklik üzümü ve hindistan cevizi.
Zamanı: Yaz sonu.
Özellik: Geceleri yoğunlaşan güçlü kokusu ile tanınan yıllık bitkinin boyu 1 metreye kadar ulaşabilir. Dik durması için desteklemeniz gerekebilir. Beyaz çiçekler açar. Güneşi ve sıcak öğleden sonraları sever.

FULYA
Koku: Yasemin ve sümbül karışımı.
Zamanı: İlkbahar ortası ve sonu.
Özellik: Nergis cinsi olan bitki çok güzel kokar ve sıcağı sever. Çiçekleri genellikle sarıdır ve tek bir kök üzerinde kümeler halinde büyür. Sonbahar başında soğanını ekebilirsiniz.

MANÇURYA LEYLAĞI
Koku: Karanfil.
Zamanı: İlkbahar sonu.
Özellik: Bu kompakt ve oldukça kokulu bitki diğer leylaklardan daha sonra açar ve koyu yeşil yaprakları sonbaharda bordo rengini kırmızıya çevirir. Bu sayede üç mevsimlik harika bir bitkiniz olur. Tam güneşte en iyi sonucu verir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.