Her şey tek bir çatı altında – Evim

Her şey tek bir çatı altında

Dekoratör Natalie Haegeman’ın hem ev hem de bir mağaza gibi tasarladığı bu evin geçmişi 1910’lara uzanıyor.

Dekoratör Natalie Haegeman’ın hem ev hem de bir mağaza gibi tasarladığı bu evin geçmişi 1910’lara uzanıyor. Tarihi ve günümüzü kucaklayan bu mağaza-ev, mevsimin en cezbedici detaylarını da bir arada sunuyor.

Bir mağazada yaşamanın kendisi içinde pek çok artısı bulunuyor. Özellikle de eğer dükkanınızı hem insanlara ilham veren bir showroom hem de kendi hayat vizyonunuzun bir yansıması niteliğinde kurguladıysanız. Nathalie Haegeman dekorasyona bundan tam 12 yıl önce başlamış. Hatırı sayılır bir müşteri portföyü oluşturduktan sonra Anthracite adındaki şirketini kurmuş. Şirketin en önemli özelliği ise evin içinde yer alıyor olması. Yani burası onun hem mağazası hem de evi. Her şey tek bir çatı altında. Antwerp’in biraz dışında yer alan ve doğasında davetkarlık olan bu ev biraz kendi haline terkedilmişken tam 3 yıl önce satın alınmış. Adam akıllı bir çalışmanın sonunda yaşanılır kıvama gelebilmiş. Eve adım attığınızda tadilatın neden bu kadar uzun sürdüğünü bir çırpıda anlıyorsunuz. Her şey çok hafifmiş gibi… Mükemmel bir biçimde dekore edilmiş bir ev ve son derece havadar.

Alt katta ana yaşam alanı, yemek odası, mutfak ve küçük bir çalışma odası yer alıyor. Bu alanda gördüğünüz her şeyi satın alabiliyor ya da sipariş edebiliyorsunuz. İkinci kattaki odalar ise özel alan.
Öyle olmasına rağmen kesin çizgilerle zemin kattan ayrılamıyor.
                AYDINLATMALAR hiç kuşkusuz Nathalie’nin hayatında çok önemli bir yere sahip. Pek çok farklı formda ve renkte abajur başlığına hemen her yerde rastlayabiliyorsunuz.

AVİZELER Evde en çok öne çıkan noktalardan biri antika avizeler. Pek çok odada bu pırıl pırıl parlayan aydınlatmaları görebilirsiniz. Her biri tek bir ustanın elinden çıkma. Üstelik hem mum hem de elektrikle aynı anda çalışabilme özelliğine sahipler

Elbette her şey satılık değil. Örneğin taburenin üzerindeki antika kaşmir olan örtü çok yaşlı bir teyzeden alınmış. Muhtemelen kendisi tarafından da hiç kullanılmamış. Bu gibi özelliği olan şeyleri satın alamayabiliyorsunuz.
    “Renkleri seviyorum. Hiç bir zaman keskin olmamalı benim renklerim. Her zaman natürel ve
sakin tonlar bunlar. Pek tabii bu renklerle eski ve güzelliğiyle büyüleyen vintage-ham ahşap
dokularla çalışmaya bayılıyorum.”

AÇIK MUTFAK Mutfağın en çarpıcı tarafı hiç kuşkusuz açık rafları dolduran vintage kaplar, mermer tütün kutuları. Bunların en güzel tarafı ise satın alabiliyor olmanız. Ev sahibesinin en büyük hobisi ise bir şeyleri biriktirmek. Mermer yumurta ve deniz kabuğu koleksiyonu bulunuyor.

    

YATAK ODASI Yatak odası biraz istisnai bir nitelik taşıyor. Ev sahibesi beyazın cazibesinden hiç bir zaman vazgeçemediği için yatak örtüsü dahil genellikle beyaz ve tonlarını tercih etmiş.

HAZIRLAYAN İLKE YILMAZ FOTOĞRAFLAR BIEKE CLAESSENS/GAP INTERIORS