Her alana bir işlev gerek!

0

Antre-Koridor
Antre ıvır zıvırın en çok toplaştığı, dağınıklığınhiç eksilmediği ve aynı zamanda da evin endar alanlarından biri. Buna rağmen evin girişiolduğu için buradaki düzen büyük ölçüderuh halimizi etkiler. Ayakkabıları, anahtarları,açılmamış zarfları, şemsiye ve kabanları yerliyerinde görmek isteriz. Alanınız dar, biçimsizolabilir ama yapabilecekleriniz pek çok. Yaratıcı,pratik çözümlerle antrede de çarpıcıköşeler, işlevsel alanlar yaratabilirsiniz.

Dinlence

Ayakkabı ve kabanlar içinboydan boya bir dolapsistemi geliştirebilirsiniz. Hattadolabın bir bölümünü bankolarak tasarlayarak buradaoturabileceğiniz bir dinlenmeköşesi bile yaratabilirsiniz.Böylece şık görünümlü işlevsel biralan yaratmanız mümkün olur.

Küçük şeyler
Büyük dağınıklık yaratanküçük aksesuarlar için raf vesepetlerden faydalanabilirsiniz.Anahtar ve evrakları bu alandasaklayabilirsiniz.

Dar girişler
Dar bir girişiniz ve sınırlı bütçeniz varsatavandan asma bir ray sistemiyle atkı, mont,şemsiye gibi aksesuarlar için hesaplı birçözüm geliştirebilirsiniz.

Kapı arkaları

Kapı arkalarını ya dagirintileri portmanto gibikullanabilirsiniz. Dağınıklığıda böylece gizlemişolursunuz.

Göz yanılsaması
Antreniz darsa zeminve duvarlarda beyazrenk kullanarak onuolduğundan daha genişgösterebilirsiniz. Özellikleantrede kullandığınızmobilyalarda beyazrengi tercih etmeniz debu yönde bir iyileşmesağlayacaktır.

Stil kat, farklılaştır
Antrede askıların bulunduğu girintilerifarklılaştırmak burada şık görünümlübir köşe yaratmak için duvar kağıtlarıkullanabilirsiniz. Karışık desenli duvarkağıtları ile dikkati desene çekmişolursunuz.

Sizin yaratıcılığınız

Antrede merdiven gibi ne işeyarayacak dediğiniz şeyler hemçok dekoratif durabilir hem de atkı,şemsiye gibi aksesuarları koymakiçin iyi bir çözüm olabilir. Buradakullanacağınız büyükçe bir aynamekanı daha geniş ve ışıklı gösterir.

Raf sistemi
Girintileri ekonomik çözümle birraf sistemi yapabilirsiniz. Alanınölçüsüne uygun parçalar kestirerekbir dolap sistemi oluşturabilir, dolabışık göstermek için raf aralarını duvarkağıdı ile kaplayabilirsiniz.

Çalışma-Yaşam Alanı
İster çocuk odaları için olsun, ister kitaplar ya da sizin kendinizeait bir çalışma köşesi için çalışma alanları da sonderece sıkıntılı durumlar yaratabilir. Kitapları nereye koyacağınızdançalışma alanının darlığına kadar pek çokproblem sizi bekliyor olabilir. En basitinden bir çalışma alanıyaratacak bir köşeniz olmayabilir. Benzer şekilde çocuğunuzunodasına sadece bir yatak ve dolap sığdıracakkadar alanınız olabilir. Tüm bunların da aslında kendi içindeçözümleri var.

Çalışma köşesi
Çalışma alanı yaratabilmek için boş bir odanız olmasıgerekmiyor. İnce uzun bir dresuarla antrede bile böylebir alan yaratabilirsiniz.

Boydan boya
Boydan boya kitaplıklarla köşeleri ve duvar alanınıntamamını değerlendirmek mümkün. Üst raflara erişim ise birmerdiven yardımıyla son derece pratik bir hale geliyor.

Merdivenli çözüm
Merdivenli bir katlı sistem tasarlayarak birden fazlaamaca hizmet eden alanlar oluşturabilirsiniz. Örneğin üstbölümü çalışma alanı olan alt bölümü ise gündüz oturmaalanı geceyse yatak olarak kullanılabilen bir sistemözellikle çocuk odaları için ideal olabilir.
~
Dolap değil,masa…
Kapalı kapaklarınardında kim neolduğunu neredenbilebilir ki? Dolap gibigörünen bir çalışmaalanı planlayarakişlevsel bir kombinasyonsağlayabilirsiniz.

Duvar alanı
Duvarda kullanacağınız raf sistemleriyle hem kitaplarınıziçin depolama alanı hem de açılır sistemli bir oturmaüntesiyle uygun bir oturma alanı yaratabilirsiniz.

Bir duvarbir alan
Odalarınızdanbirinin duvarıuygunsa bualanda birçalışma köşesiyaratabilirsiniz.Sandıklı oturaklarve raflarladepolama içinde ekstra alanlardüşünülebilir.

Kenar köşe
Şömine üzeri, pencere kenarı, pervaz üstü ya da duvar nişigibi alanların tamamını aynı renk ve formdaki raf üniteleriyledeğerlendirebilirsiniz.

L seçimler
Açılır kapaklı sistemler, L formlu masalar fazladan çalışmaalanı yaratmak için ideal. Bu tarz boydan boya ünitelerdebirden fazla kişi de rahatlıkla çalışabilir.

Depolama-Saklama Alanı
Mutfak, banyo, antre, giysi odası ya da çamaşırlık. Sizin sorununuz hangisi?Kıyafetleri, kirlileri, mutfaktaki erzakları, ütü ve süpürge gibi elektrikligereçleri koyacak yer bulmakta zorlanıyorsanız akıllı depolama önerileriile sorununuzun üstesinden gelebilirsiniz.

Perdearkası
Banyodakifazlalıklardan basitbir dolap iskeletiile kurtulabilirsiniz.Kapaklar bütçenizisarsıyorsa renklikumaşlardan perdetasarlayarak dolaplarıörtebilirsiniz.

İşlevsel daybed
Çalışma odanızda sadece tek biramaca hizmet eden bir uzanmakoltuğu ya da kanepe kullanmak yerinedepolama üniteli bir kanepe ya dayatak tercih edebilirsiniz.

Dikdörtgen mutfaklara
L mutfaklar kullanım açısından çok pratik ancak mimari olarak hermutfak bu tarz bir tasarım için uygun olmayabiliyor. Dar, uzun birmutfağınız varsa derinliği fazla olmayan bir tezgah sistemi ile hemçalışma hem de depolama için ekstra bir alan kazanabilirsiniz.

Çatı katı
Biçimsiz girintilerde uygun şekil ve ebattaki dolapları kullanarakamacınıza hizmet eden bir depolama ünitesi yaratabilirsiniz. Hattagirintilerin yarattığı karanlık atmosferi engellemek için ayna veaydınlatmalar imdadınıza yetişebilir.

Pervazın altında neler var…
Pencere pervazlarının altına, eğeruygunsa, ufak raflar yaparak ihtiyacınızolan kumanda, dergi kitap, gözlük gibieşyaları burada saklayabilirsiniz.

Antrede
Kapı girişinde depolama üniteli bir bank kullanabilirfazlalıkları burada saklayabilirsiniz. Üstelik depolamaolarak kullandığınız bu ünite herkesçe oturmakiçin kullandığınız şirin bir köşe olarak algılanabilir.Depolamanın şık bir hali diyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.