Hediye paketi deyip geçme – Evim

Hediye paketi deyip geçme

Sevdiklerinize hediyeler vermeyi planlıyorsanız paketlerini de kendiniz yapın ve orijinal fikirlere imza atın.

Kraft kağıtları yine başrolde
Paketlerinizi kap kağıdı veya eşyaları kaplamak için kullanılan kraft kağıtlarıyla paketleyin, üzerlerini iplerle bağlayın. İpleri gelişigüzel sarıp, desteklemek için desenli bantlardan (washi tape) yardım alabilirsiniz. Son olarak iplerin üzerini kağıttan keseceğiniz yıldızlarla süsleyin. Kraft kağıdını kırtasiyelerden temin edebilirsiniz, ayrıca bazı mağazalar bu kağıtları ürünleri kırılmaması için sarmak için kullanıyor, denk gelirse saklayın. Dilerseniz paketlerinizi daha minimalist ve çevreci bir ağacın altına yerleştirebilirsiniz. Bunun için kurumuş dalları sprey boya ile beyaza boyayın ve süslerinizi dallara asın.

Renkli parti bardakları, minik hediyeler veya ev yapımı kurabiyeler için ideal
Yıldız şeklinde tarçınlı kurabiyeler yapıp, üzerlerini “icing” ile süsleyin. Pırıltılı kağıtlardan daireler kesip, bardakların üzerine önce bu daireleri, ardından da yılbaşı temasına uygun etiketler yapıştırın, alternatif olarak damgalayacağınız kağıtları da kullanabilirsiniz. Kurabiyeleri şeffaf kurabiye poşetlerine doldurarak, ağızlarını ince kurdelelerle bağlayın.

Evinize gelen minikleri sevindirmek çok kolay! Havlu kağıt rulolarınızı, kağıt bitince atmayın, ortadan ikiye kesin. İçlerini şekerleme veya şeffaf kurabiye poşetlerine dolduracağınız ev yapımı minik bezelerle doldurun. Daha sağlıklı bir alternatif arayanlar kuruyemiş kullanabilirler. Hediyenizi paket kağıdı, renkli pelür kağıt veya kese kağıdı ile kaplayıp kenarlarından şeker şekli vererek büzüp kurdele ile sabitleyin. Üzerlerine renkli etiketler yapıştırabilir, kırtasiye ve hobi malzemeleri satan mağazalarda çok uygun fiyatlarla bulabileceğiniz damgalarla da süsleyebilirsiniz. Damga işlemini paketlemeden önce yapın.

Hafif hediyeleriniz için güzel bir paket önerisi Sade poşetleri biraz desenli bant, kurdele, elişi kağıtları/scrapbook kağıtları, iplik ve takı malzemeleri satan yerlerden (Örneğin Eminönü Marpuççular Han) temin edebileceğiniz kolye uçları ile süsleyin. Sevdikleriniz için özel olan şekillerde süsler seçerek bu eğlenceli paketleri onlar için daha anlamlı hale getirebilirsiniz. Bu paketlerin üzerlerine iplikler/kurdeleler de eklerseniz onları bir ağaç dalına asabilirsiniz.
HAZIRLAYAN NUR BİLGİNOĞLU ANAÇ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.