Haftasonu; size özel 2 gün!

0

Hafta içi yoğun bir tempoda çalışarak yorulduysanız, hafta sonunu iyi değerlendirmelisiniz. Dinlenerek, eğlenerek, sosyalleşerek geçireceğiniz bir hafta sonu yeni haftaya çok daha zinde başlamanızı sağlayacak.

Okuyun.Bir türlü okumaya fırsat bulamadığınız kitabınızı ya da yeni çıkmış bir kitabı okuyun. Kahvenizi yudumlayarak sevdiğiniz dergileri ya da blogları okumak da keyifli olacaktır.

Pikniğe gidin.Hava güzelse bir parka ya da deniz kenarına giderek evde hazırladığınız sandviçleri keyifle yiyebilirsiniz. 
Pazara gidin.Yakınlardaki pazara giderek, taze meyve ve sebzelerin renkli şölenini izleyin. Taze yiyecekler alarak hafta sonunda sağlıklı beslenmeye çalışın.
Kişisel bakımınızı yapın.Sıcak bir banyonun ardından vücudunuzu hoş aromalı kremler sürerek nemlendirin. Hatta bir masaj salonuna giderek kendinize masaj hediye edebilir, haftanın yorgunluğunu atabilirsiniz.
Dolabınızı düzenleyin.Hava soğuk ya da kapalıysa gardırobunuzu elden geçirebilir, uzun zamandır giymediğiniz kıyafetlerinizi, ayakkabılarınızı ayırarak dolabınızı düzenleyebilirsiniz. 
Sevdiklerinizi akşam yemeğine davet edin.Yoğun geçen iş günlerinin ardından hafta sonunda arkadaşlarınızı ya da ailenizi akşam yemeğine davet ederek eğlenin. Yemek için kendinizi çok fazla yormayın, soslu bir makarna hatta sipariş edeceğiniz pizzayla bile keyifli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.
Tatlı yiyin, tatlı konuşun.Mutfakta yeni bir tarif deneyebilir ya da minik cupcake’ler hazırlayarak, onları süslemelerle renklendirebilirsiniz. Terapi gibi rahatladığınızı hissedeceksiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.