Gri-beyaz aşkı

0

İzmir Bostanlı’daki, gri rengin ağırlıklı olarak kullanıldığı bu salonda aileden kalma mobilyalar ile yeniler bir arada sergileniyor.

Hande Ortaç’ın 25 metrekarelik salonunda beyaz ve gri tonlarına ağırlıklı olarak yer verilmiş. Yerlerde doğal ahşap, duvarda ise beyaz tuğla ve gri taş bütünleştirilmiş. Eskileri yenilemeyi ve tekrardan kullanmayı seven ev sahibesi eski tarz koltuklarını onlara çok yakıştığını düşündüğü siyah ve beyazın karıştığı mermer sehpa ile tamamlamış. “Mermerin kendi başına çok şık durduğunu düşünüyorum ve taşın doğal görselliğini bozmamak için üzerinde çok fazla aksesuar kullanmıyorum” diyor Hande Hanım. Bu mermer sehpa ve evdeki diğer mermer ürünler HNZD Design tasarımı. Salonda fazla aksesuar tercih edilmemiş. Kanepe ve koltuk üzerinde yastıklar, hafif bir kilim, ahşap tabak gibi seçenekler değerlendirilmiş.

SALONDAKİ koltuklar ev sahibesinin anneanne ve babaannesinden kalma. Bu koltukların yüzleri birkaç defa değiştirilerek farklı evlerde kullanılmış. Bu evde ise, salonun dekorasyonuna uyum sağlaması için gri tonlarında kumaş ile kaplanmış.

SALONDA az ama öz, evin yaşantısına sıcaklık katacak eşya ve aksesuarların olmasına özen gösterilmiş.

 

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNA

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.