Gökkuşağı tarifler

0

Pop-modern piknik masasının konseptini tamamlayan renkli tarifler ve yaratıcı fikirlerle masanızın cazibesini bir doz daha artırabilirsiniz.

Masanızın tonlarındaki renkli mumlar ikramlarınızı da şık bir biçimde tamamlar. Özellikle açık büfe masalarda bu tarz aksesuarlar kullanabilirsiniz.

ÇİKOLATALI MARSHMALLOW TOPLARI

MALZEMELER 1 paket marshmallow • 80 gr çikolata • Pasta süsü

YAPILIŞI Her bir marshmallow’un içine bir adet çubuğu yerleştirin. Çikolatayı bir kasenin içerisinde eritin. Eğer yeterince akışkan olmazsa içerisine çok az tereyağı veya krema ekleyebilirsiniz. Her bir marshmallow’u teker teker çikolatanın içerisine batırın, çikolatanın fazlasını akıttıktan sonra yayvan bir kaba koyduğunuz minik renkli şekerlere batırın. Çikolata kuruyana dek marshmallow’ları önceden hazırladığınız ve içerisine çiçekçilerden temin edebileceğiniz oasis koyduğunuz bir vazo/saksının içerisine koyun. Bir gün önceden de hazırlayabileceğinz bu nefis tatlının tadını çıkarın!

 

Cazibeli meyve çubukları.
Ferahlatıcı çilek ve naneli su.
Doyurucu Meksika fasülyesi salatası.

 

Rengarenk boyanmış kasalarda mini hamburgerler.
Galvaniz tepside patatesli kaşarlı börekler.
Misss gibi portakallı limonata.

 

ZEYTİN EZMELİ RÜZGAR GÜLLERİ (16 ADET İÇİN)

MALZEMELER 4 adet milföy • 16 çay kaşığı zeytin ezmesi

YAPILIŞI Milföylerin her birini 4’e bölün, toplam 16 adet minik kare elde edeceksiniz. Rüzgar gülü şekli vermek için her bir kareye köşeden merkeze doğru düz kesikler atın, ortasına zeytin ezmesi koyup bu kesiklerin her iki ucunu birleştirin. Fırında 180 derecede pişirdikten sonra çubuklara takın.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.