Gök mavi, yer mercan

0

Göklerin 1001 mavi tonu, büyüleyici canlı mercan tonlarıyla buluşarak evlerimize tam da yaşamın enerjisini taşıyor.

NATÜREL ETKİ Tek düze bir kombinasyondan hoşlanmıyorsanız, mercan ve mavi tonlarını, ahşap ve hasırlarla beraber kullanabilirsiniz.

KULLANIM KILAVUZU

Kontrast bir birliktelik Mercan tonları, içinde bulunduğu mekana doğal bir sıcaklık ve canlılık katar. Kırmızının iyimser enerjisini taşıyan mercanı daha da belirgin hale getirmek için tam karşıt rengi olan maviyi kullanabilirsiniz.

Aydınlatın Aydınlık, hafif ve serin bir his için bu ikiliyi beyazın tonlarıyla kombinleyin. Örneğin uçuşan beyaz tüller, beyaz ahşap zemin parkeleri…

Stil tercihi Bu ikiliyi Akdeniz’e özgü motiflerle harmanlayarak daha etnik bir görünüm elde edebileceğiniz gibi, biraz daha sahil evi öğeleriyle daha marin bir konsept ortaya çıkarabilirsiniz. Öteki taraftan İskandinav stili mobilya ve aksesuarlarla daha minimal yaşam alanları oluşturabilirsiniz. Gök maviler ve deniz yaşamının dokunulmamış güzelliğini anlatan mercanlar, tropik stil ile de birlikte kullanılabilir.

ETNİK-TROPİK İri yapraklar, Marakeş’e özgü işlemelerle sofistike bir dış mekan kurgusu. Tatlı somonlar, mercan ve mavi tonları yazın favori ikilisi olmaya aday.

TAZELEYİCİ ETKİ Mercan motifleri ve gök mavilerle birleşen yaz sofralarına konuk olmaktan daha güzel ne olabilir ki?

HAZIRLAYAN İLKE YILMAZ

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.