Farklı olun

0

Havaların soğuk olduğu ve evde daha çok vakit geçirdiğiniz günlerde evinizi farklılaştıracak düzenlemelere imza atabilirsiniz. İşte birkaç fikir…

Sergileyin
Hatıralarınızı ve dekoratif objelerinizi sergilemek için duvara monte raflar kullanın. Farklı bir görünüm elde etmek istiyorsanız rafları aynı hizada düzenlemeyin. 

Boyayın
Eğer evinizdeki duvarları boyayamıyorsanız, mobilyalarınızı boyayın. Yatak çerçevesinin veya komodinin boyanması, duvarların boyanması kadar güçlü bir etki bırakır. 


Giriş ekleyin

Eğer evinizde belirli bir giriş yoksa, bir kitaplık kullanarak kendi girişinizi kendiniz yaratın. Kitaplığınızın üst raflarını sökün ve paltolarınızı asmak için kitaplığın arka paneline kancalar monte edin. Kitaplığın yanlarına monte edeceğiniz daha fazla kanca ile şemsiyelerinize de yer bulabilirsiniz. Alt raflara sepet veya küçük çekmeceler yerleştirerek eldivenleriniz, güneş gözlükleriniz ve dışarıya çıkarken kullanacağınız diğer eşyalar için de bir depolama alanı oluşturabilirsiniz. Ofis malzemeleri satan yerlerden alabileceğiniz ince not panolarını kitaplığınızın üst kısmına monte ederek, unutmamanız gerekenleri buraya not alabilirsiniz. 

Nişleri değerlendirin
Evinizin kullanışsız alanlarını değerlendirin.  Biçimsiz köşeleri veya dar bölmeleri, depolama veya tek kişilik samimi oturma alanlarına dönüştürün. Oturma odasında yer alan dar kuytu köşeler, ofis ve hobi malzemelerine depo görevi görmesi için düzenlenebilir, malzemelerin göz önünde bulunmaması için de girişlere perde asılabilir.

Fotoğraflar: BHG

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.