Eviye seçmenin altın kuralları

0

Eviye, mutfakta en çok kullanılan ve demirbaş sayılan ürünlerin başında geliyor. Bu sebeple seçim yapılırken hem mutfağa uyumlu olması, hem de ergonomisi önemli rol oynuyor.

TEK PARÇA Dekton Opera’nın en önemli özelliği dünyada tek parça olarak üretilen ilk ve tek kuvars eviye olması. 

SEÇİM YAPARKEN BUNLARA DİKKAT EDİN

– Günümüzde küçülen metrekarelerle birlikte pek çoğumuzun mutfağında tezgah “I” şeklinde (tek duvar önünde). Bu da tezgah alanını büyük ölçüde daraltan bir durum. Eğer tezgah alanını daha idareli kullanmak isterseniz “I” eviyeyi tezgahın uç kısmına da monte ettirebilirsiniz.

– Çok sayıda bulaşığı yıkamanızı kolaylaştırabilecek geniş çanaklı bir eviye seçmeye özen gösterin.

– Bulaşıkları hızlı kurutmak için alttan hava almalarına yardımcı olan oluklu tasarımları tercih edebilirsiniz. Damlalıklı eviyeler yıkama işlemini de kolaylaştırır.

– Eviyede bir şey yıkarken suyun tezgaha yayılmasını engellemek için gömme eviyeli yekpare tezgahlar tercih edebilirsiniz.

Integrity Suede One, Dekton.
Arber granit eviye, n11.com
Java granit eviye, Franke.

KADİFE DOKU Kuvars olmasına rağmen mat ve yumuşak bir dokusu olan Integrity eviye, yumuşak ve kadifemsi bir dokuya sahip.

DOMİNANT RENK Siyah granit eviyeler maskülen tarzdan hoşlananlar için iyi bir seçenek olacağı gibi kirleri belli etmediği için de pratik bir seçim. 

BAKTERİLERE SON “Dura Kleen” tekniği sayesinde granit tozları üst kalitede sıkıştırılarak sıvıların eviye yüzeyinden emilmesi engelleniyor. Eviyelerin yüzeyinde bulunan “Sanitized Hijyen” fonksiyonu ile de gümüş iyonları sayesinde bakterilerin %99 oranında yok edilmesi sağlanıyor.

 

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.