Evinizi sıcak tutun!

0

Size sunulan farklı ısıtma seçenekleriyle bu kış yaşam alanlarınızda sıcak bir ortam yakalayabilirsiniz.

Isıtma sistemlerinde ilk düşünceniz hangi yakıtı kullanacağınız olmalı. Böylece seçenekleri daraltma ve eleme şansını da elde edebilirsiniz. Yakıt konusunda gaz, elektrik, odun, kömür ve fuel oil mevcut seçenekler…
Yaygın olarak kullanılan yakıtlar olan gaz, kömür ve kısmen fuel oil, kalorifer peteği ve kombi kullanımını da  artırıyor. Elektrikle ısınma, maddi açıdan daha fazla yük getirdiğinden genellikle alternatif ya da destekleyici  olarak tercih ediliyor. Odun kullanımına yönelik soba ve şömineler, son zamanlarda dekoratif görünümleri sebebiyle popüler durumda.

Kaliflame.

Ancak hangi sistemi seçeceğinize ve hangisinin sizin için en iyisi olacağını belirlemek için evinizin şartlarını da göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Bizi ısıtan iki seçenek
Kombi: Üç çeşidi bulunuyor: Bacalı, hermetik ve yoğuşmalı. Bacalı kombilerde ortamın iyi havalandırılması büyük önem taşıyor. Hermetik kombiler ise daha çok bacası uygun olmayan konutlarda kullanılıyor. Kombiler arasında, çalışma sisteminden ötürü en yüksek verim yoğuşmalı olan modellerden elde ediliyor.
Şömine: Şömineler bacalı ve bacasız olarak ikiye ayrılıyor ve yakıt cinslerine göre de odunlu, doğalgazlı, elektrikli olabiliyor. Bacasız modeller çoğunlukla elektrikli oluyor. Odunlu şöminelerin ısıtma gücü diğerlerine göre daha yüksektir. Şöminenizde yavaş yavaş yanıp kıvılcım sıçratmayan meşe, gürgen ve karaağaç gibi odun türlerini tercih edebilirsiniz. Şömineyi tutuşturmak için, güvenliğiniz açısından parlayıcı maddeleri kullanmayın.

 Dekortaş.                                                         Hürpaş.                                                           Hürsan.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.