Ev turu: Sil baştan inşa edilen, 220 metrekarelik beyaz ev – Evim
MUTfak ev turu

Ev turu: Sil baştan inşa edilen, 220 metrekarelik beyaz ev

Blogger Holly Baker, bir şirkette yönetici olan eşi Sean ve 6 yaşındaki kızları Wren, Kanada’nın Edmonton şehrinde 220 metrekarelik bir evde yaşıyor. Holly evlerini yenilemeyi başardıktan sonra, mobilyaları uygun fiyatlara alıp yenileyerek satma işine girmiş. Blogunda ise evini, yaptığı tadilatları ve kızıyla olan yaşamını anlatıyor.

Holly ve Sean Baker çifti, Kanada’nın Alberta eyaletindeki evlerinin tadilatlarından döşenmesine her şeyiyle ilgilenmiş. Holly ve Sean Baker’ın ışık saçan beyaz evleri, ilk aldıklarında ilginç aksesuarlar, birbirinin içine geçmiş renkler, kaotik dokunuşlar ve dekorasyon hataları ile doluymuş. Çift bu nedenle evin içinde birçok değişiklik yapmak durumunda kalmış.

“Eski sahiplerinin çok sevdiği bu evde yaşanmış birçok şey vardı” diyor Holly gülümseyerek. “Evin eski sahiplerinden kalan yeni şeyler de vardı, ancak biz her şeyi kendimiz yapmak istedik ve evi komple yeniledik.”

EVDEKİ BİR ÇOK ŞEYİ KENDİLERİ YAPTI

Çift evdeki bir çok şeyi kendileri yaparak, kendin yap işleri konusunda hem pratik yapmışlar hem de vizyonlarını geliştirmişler. Örneğin basit bir değişiklik yapıp duvarları beyaza boyamışlar, bu şekilde geniş ve ferah görünümlü bir eve sahip olmuşlar. Zemine parke döşemeyi öğreten filmler seyrederek parkeleri döşemişler. Bunu da yapabildiklerini görünce süpürgelikleri değiştirmek gibi daha komplike işlere de girişmişler.

“Evin eski sahipleri duvar kağıdı tercih etmişlerdi, biz onları sökerek tüm duvarları beyaza boyadık. Böylece aydınlık ve ferah bir eve sahip olduk.”

Tüm bunları bitirdikten sonra sıra eve tazelik ve stil katmaya gelmiş, bu sırada mobilyalarının hala çok az olduğunu görmüşler. Uygun fiyatlı mobilyalar bulup onları yenileyerek evlerinin dekorasyonunu tamamlamışlar.

Holly evindeki mobilyaların birçoğunu uygun fiyatlara alıp sonrasında yenilemiş. Onun yaratcılığı evin her yerinde kendini gösteriyor, özellikle de oturma odasında.
Oturma odasında büyük reçel kavanozlarının içerisinde bitki aranjmanları yer alıyor.

Yemek bölümünde de her şey beyaz tercih edilmiş. Ahşap büfe ile naturel görüntü pekiştirilmiş.

Mutfağın tamamlanması ve çiftin istediği mutfağa kavuşması, eve taşındıktan sonra tam üç yıl sürmüş.

Evin 6 yaşındaki kızı Wren’in odasında beyazı pastel renkler tamamlıyor. Yatak başı duvarı, gold renkte kalpler ile süslenmiş.

DERLEYEN: GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ
YAZI VE FOTOĞRAFLAR: GAP INTERIORS/ROBIN STUBBERT

Bir Cevap Yazın