Endüstriyel stil ve sıcak yüzü

0

endüstriyel-stil

Endüstriyel stilin soğuk ve hafif maskülen havasını tercih etmeyenler için bir önerimiz var. Bolca el işi, renkli mobilyalar ve beyazla sımsıcak bir hale getirebilirsiniz.

ENDÜSTRİYEL STİLİ SOĞUK BULUYORSANIZ ÖNERİLERİMİZ VAR *

Duvarlarından arınmış, tamamen açık mekanlar, beton zeminler, paslı metaller ve tuğla duvarlarıyla loft stile yakın duran; bakır, demir, eskitme ahşap ve galvaniz gibi dekoratif malzeme seçimleriyle çiftlik evi stilini anımsatan endüstriyel evlerin fazla maskülen tarzını soğuk bulanlar için daha sıcak ve sevimli, yani bir ölçüde feminen bir havaya sokacak birkaç önerimiz var.

Soğuk bir his yaratan metal, bakır ve galvaniz endüstriyel stilin ana malzemeleri arasında. Oysa altın ve pirinç gibi metal dokular daha sıcak bir hava verir.

ENDÜSTRİYEL STİLDE HER ŞEY AÇIKTA *

Ham ahşap dokular kullanıldığı her mekanda sıcaklık hissi yaratır. Eğer yaşam alanınızın tavanı ahşap ve buradaki gibi görünür tipteyse, travers ve putrellerini doğal koruyucu cilayla boyayarak açıkta bırakın. Bu, soğuk renklerin ve malzemelerin hakim olduğu bir dekorasyona sıcaklık kazandırır.

RENKLERLE OYNAYIN *

İlk akla gelen sıcak renkler kullanmak elbette. Ancak bunu yaparken belli bir temanız olsun. Mesela tatlı hardal tonlarını, yeşil ve kahverengiyle kullanarak doğallığı vurgulayın ya da kırmızı ve lacivertleri metal, deri ve ham dokumalarla birleştirerek eklektik stili benimseyin.

KIR EVİ, RANCH STİLİ, VINTAGE… SİZİN Kİ HANGİSİ? *

Endüstriyel stili sıcaklaştırmak için diğer stillerden yardım alın. Mesela ham ahşabın hakim olduğu stilin mobilyalarını farklı formlarda olsa da kimi zaman Amerikan kır evi, vintage ya da şimdilerde moda olan primitif ranch yani çiftlik evi stilinde görüyoruz. Çiftlik tezgahını antrede konsol ya da banko gibi kullanabilir ya da kır evinin değişmez uygulaması ahşap duvar panellerini su yeşiline boyayıp eskiterek endüstriyel havası verebilirsiniz.

ENDÜSTRİYEL STİLİ MODERNİZE EDİN *

Endüstriyel stilin eskitme demir, yıpranmış deri ve ham ahşap dokularının eskiyi çağrıştıran havasını modernize ederek de sıcaklık hissi yaratılabilir. Tıpkı bu mutfakta olduğu gibi beyaz parlak lake mutfağınızı metal ayaklı sandalyeler ve ham ahşap bir masa ile tamamlayıp, araya yapay kürk dokuları kullanabilirsiniz. Tavandan sarkıtacağınız canlı renkte ama endüstriyle formlu sarkıtlar da bunu destekler.

ENDÜSTRİYEL STİLİ BEYAZLA BİRLEŞTİRİN *

Stilin duvar ve zemin renkleri olabildiğince doğal ve koyu tonlar, yıpranmış yüzeyler. Ancak daha sıcak bir etki için bundan vazgeçerek yine yıpranmış ve ham dokuları bu kez beyaz renkte kullanın. Hareketli mobilya ve aksesuarlarınızı endüstriyel formda ama daha renkli seçeneklerden tercih edin.

TEK ÜRÜNLE STİLİ DESTEKLEYİN *

Endüstriyel stilde bir sehpa, bir konsol ya da bir çalışma masasını mutfakta tabak ve servis malzemelerini depolamak gibi farklı bir amaçla kullanabilirsiniz.

3 mutfak stili, 5 kilit adım: Endüstriyel, modern, kır evi

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.