Eğlenceli seçimler

0

Boğazın hemen yanı başında, yemyeşil bir vadiyi seyre dalan üç katlı bir evdeyiz. Kandilli’deki capcanlı bu dünya, içinde yaşayan Anaç ailesi’nin yansıması.

Nur Bilginoğlu Anaç, İbrahim Anaç ve ikiz kızları Merva ile Neva’nın dört kişilik dünyası burası. İbrahim Anaç, bir otomotiv sektöründe çalışıyor. Ev sahibesi ise hem ortağı olduğu sigorta şirketinde çalışıyor, hem Evim  dergisinin yazarlarından ve aynı zamanda da parti düzenlemekten büyük keyif aldığı için  www.nurungemisindeyiz.biz adıyla organizasyon ve catering işleri yapıyor.
Çift bu eve sekiz sene önce ikizler doğmadan 20 gün önce taşınmış. Ev sahibesi ikiz annesi olduğunu  öğrendiğinde Levent’te oturmakta oldukları eve sığamayacağını farkedip çocuklarla da rahat edebilecekleri bu  siteye geçmeye karar vermiş. Evin dekorasyonu ile ilgili de yine başka bir mimar dostları kendilerine yardımcı olmuş. Tüm tadilat işleri 5,5 ay gibi rekor bir sürede tamamlanmış.
Çiftin en sevdiği şeylerden birisi de evde dostlarını ağırlamak. Detayları düşünülmüş bir ortamda ağırlamaksa ev  sahibesinin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Ev sahibesi, yemekleri eğer çok sıkışık değilse her fırsatta kendisinin yaptığını söylüyor. Özel davetlerde salonu kullandıkları için sofranın temasına göre de mekanı dekore  etmekten ve süslemekten asla üşenmediğini belirtiyor. Konuklara özenle hazırlanmak, isim kartları hazırlamak, ayrılırken onlara hatıra hediyeler vermek gibi minik hoşlukların ise hayata renk ve anlam kattığını düşünüyor. Kızları Neva ve Merva da bu şekilde alıştıkları için kendi arkadaşları için hazırlanan masalarda benzer detayları uyguluyorlarmış.
Zeminde Trio Parquet’den doussie parke kullanılmış, ıslak zeminlerde ise seçimler Vitra’dan yapılmış.  Duvarlar ferah bir ton olan günışığı tonunda boyanmış.

Televizyon odası
Çocuklu bir evde beyaz mobilya akla ilk başta çılgınca geliyormuş ama Ikea’nın değişebilen  kılıflı modeli sayesinde beyaz kanepe hayalini gerçekleştirebilmişler. Beyaz kanepeyi bir tuval gibi kullanıp,  odayı akseauarlar ve duvar kağıdı ile renklendirmişler.

Detaylar…
Hipopotam halıyı anneanne dikmiş. Bayrak Amsterdam’daki bir seyahatlerinden. Pembe kafes Paşabahçe’den  alınmış, ev sahibesi boyayarak şimdiki görünümünü kazandırmış. Kelebekli perdeler Linens’in.

Yatak odası
En üst katta yer alan yatak odasında boydan boya aynaların arkasına gizlenen giysi odası sayesinde mekan olduğundan daha geniş görünüyor. Mobilyalar Nil Mobilya’dan. Yatak örtüsü ve yatak tepsisi English  Home’dan alınmış. Abajurları ise Cath Kidston peçeteleri ile Nur Hanım kendisi yapmış.

HAZIRLAYAN HANİFE YILMAZ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.