Duvara koyu renk yakışır!

0

Bir zamanlar cesaret edemediğimiz koyu tonlar son zamanların yükselen eğilimleri arasında. Etkileyici, sofistike ve iddialı mekanların anahtarı; koyu renk duvarlar…

KOYU RENKLERI UYGULARKEN…
1. Doğru odaya karar verin: Koyu renkler bir mekanı çok daha davetkar ve sıcak kılar. Yatak odası ya da oturma odası bu tür bir hissiyatı yaratmak istediğimiz alanlardandır. Koyu renklerin hakimiyetindeki bir oturma odası çok daha davetkar bir atmosfer yaratmanızı, benzer şekilde yatak odasında da sarıp sarmalayan bir atmosfer oluşturmanızı sağlar.
2. Odak noktasında ne var? Koyu renk duvarlar mekandaki diğer dekoratif ögeleri ön plana çıkarmak için bir fon oluşturabilirsiniz.
3. Mimari detaylar Niş, şömine, kartonpiyer, yarım duvar panelleri, bordür gibi dekoratif ya da mimari detayları ön plana çıkarmak için duvarda koyu tonları tercih edebilirsiniz.
4. Aydınlatma: Koyu renklerin hakimiyetindeki bir mekanda klasik bir aydınlatma modeli yerine çoklu aydınlatma yöntemleri tercih etmeye özen gösterin. Sadece avize yerine, aplik, abajur, lambader gibi aydınlatmalara da yer açın.

Antrasit
Kömüre yakın gri tonları kırmızı, pembe gibi parlak tonlarla çarpıcı bir görünüm yaratıyor.
Fümerol, Filli Boya.

Monokrom
Doğru bir aydınlatmayla mobilya ve duvarlarda monokromik ton, yani aynı rengin tonlarını kullanabilirsiniz. Bu tarz bir dekorasyon tercihi, dramatik bir etki elde etmenizi sağlar.
Duvar kağıdı, Hanna Home.

Gri-ham ahşap
Koyu tonların en çok tercih edildiği malzemelerden biri ham ahşap. Doğal ve dingin iç mekanlar için bu ikiliyi uygulayabilirsiniz.
Diazoma, Filli Boya..

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.