Duşunuz konuşsaydı!

Sorunsuz çalışan ve pırıl pırıl bir duş için neler yapmanız gerektiğiniz biliyor musunuz?

Bazı kaplamalar diğerlerinden daha iyidir.
Krom veya saten nikel kaplama bir duş başlığı parlaklık için çok az bakım gerektirir. Bu iki madde ile kaplı duş başlıkları lekelere karşı daha dayanıklıdır ve daha kolay temizlenir.
Damlatmasına izin vermeyin.
Boru ya da duş başlığınızda su sızıntısı var mı? Suçlu muhtemelen açma-kapama kolunun arkasındaki yıpranmış ya  da gevşek kartuşdur. Suyu kesin, kolu sökün ve kartuşusıkıştırın. Eğer bu işe yaramazsa kartuşunuz yıpranmış demektir, bir nalbur ya da yapı marketten yenisini alarak eskisiyle değiştirin.
Gideri temiz tutun.
Giderin tıkanmasının en önemli sebeplerinden biri saçlar. Bu konuda lavabo temizleyici size yardımcı olabilir, ancak  sık kullanırsanız borulara zarar verebilir. İsterseniz “snake” gider açma aparatını kullanabilirsiniz. Ürünü giderin içine soktuğunuzda tıkanmaya yol açan her şeyi üzerine toplayacaktır. Snake’e internet üzerinden ulaşabilirsiniz.
Temizlerken dikkat!
Kirleri temizlemek için kullandığınız aşındırıcı temizlik maddeleri duş zemininizde çatlaklar oluşturabilir. Bunun yerine bebe şampuanını su ile karıştırıp yumuşak bir fırça ile zemini fırçalayarak temizleyebilirsiniz.
Su az geliyorsa…
Eğer duştan az su geliyorsa “düşük su basıncındandır” demeden önce duş başlığınızı kontrol edin. Duş başlığının içinde biriken kireç delikleri tıkamış olabilir. Kireçleri temizleyerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Kauçuk uçlu jetleri bulunan  duş başlıklarını da tercih edebilirsiniz.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne kadar kötü?

Sayılarla dekore edin