Dünyayı dolaşan ev

İç mimar Culiha Taşkın tarafından Zeynep Başak-Erhan Ermişoğlu çifti için dekore edilen bu ev, gerek renkleri gerek mekansal çözümleriyle sade ve huzurlu bir hayatın kapısını aralıyor.

İç Mimar Culiha Taşkın’ın Zeynep Başak-Erhan Ermişoğlu çifti için tasarladığı bu ev İstanbul Ümraniye’de sakin bir sitede yer alıyor. Zeynep Hanım, aslen işletmeci kısa bir süre Riyad Büyükelçiliği’nde de çalışmış. Şimdilerde ise yoga hocalığı yapıyor. Erhan Bey, Elektronik Mühendisi. Üç ay gibi kısa bir zamanda tasarlanan evde sade ve  huzurlu bir atmosfer ön plana çıkıyor. Klasik-kır evi ve Uzakdoğu stillerinin ustalıkla harmanlandığı yaşam alanları çiftin seyahatlerinden de hatrı sayılır izler taşıyor. Üç oda bir salon evde, alan akıllıca planlanmış. Şömine, yemek odası ve oturma alanı yerleşimi konfor hissini pekiştiriyor. Evde kullanılan hemen hemen tüm  aydınlatma, mobilya ve aynalar Culiha Taşkın’ın tasarımı. Kullanılan aksesuarların bir kısmı Mudo Concept, İkea  ve Euroflora’dan, çoğunluğu ise seyahatlerden…

Oturma odası Oturma odasındaki berjer ve L kanepeyi Culiha Hanım tasarlamış. Renklerde Zeynep Hanım’ın etkisi hissediliyor. Pastel ve açık tonların sakinleştirici etkisini tercih eden ev sahibesinin favori köşelerinden biri üç boyutlu şöminenin yer aldığı keyif köşesi. Çift burada keyifli şarap sohbetleri yapıyor kış aylarında. Şömine üzerinde yer alan develer, Suudi Arabistan’dan.

Mutfak Mutfakta hakim renk beyaz. Yemek masasının hemen önünde yer alan çiçekli puf mutfakta enerjiyi yükseltiyor. Depolama için çok sayıda raf ve dolap tasarlanmış. Mutfakta sıcak bir atmosfer yakalamak için duvarlarda Fransız stili bir duvar kağıdı kullanılmış.

“Barbie’nin yatak odası” Zeynep Hanım böyle diyor kendi yatak odası için. Elbette pembe ve beyazı çok sevdiğinden… Bir ebeveyn banyosunun da yer aldığı bu odada dingin ama aynı zamanda çok şık bir etki elde edilmiş.

HAZIRLAYAN İLKE YILMAZ FOTOĞRAFLAR ENGİN YILDIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dergide bu ay

Uykunun da bir stili var!