Dekore ederken eğlenin!

Merdiven altından geçerken ikirciklenir, ayna kırdığınızda uğursuzluk olduğunu düşünür müsünüz? İşte size evde karşınıza çıkacak birkaç batıl inanç!

Ayna
Bir ayna kırarsanız yedi yıl kötü şans peşinizi bırakmaz!
Nereden geliyor bu inanış?
Aynanın ona bakan kişinin ruhunu taşıdığına inanılır. Aynayı kırmak bu sebeple ruhunuzun yaralanacağını ya da  kalbinizin kırılacağını düşündürür. Yedi yıl sürmesinin sebebi ise vücudun kendini her yedi yılda bir yenilemesi.

Nazar boncuğu
Nazar boncuğu kem gözlerin enerjinizi düşürmesini ve kötü şansı engeller.
Nereden geliyor bu inanış?
Mavinin sakinleştiren, dinginleştiren bir enerjisi var. Bu sebeple kötü enerji ya da kıskançlık gibi olumsuz duyguları sakinleştirdiği düşünülüyor.

Merdiven
Merdiven altından geçmenin kötü şans getireceğine, işlerin ters gideceğine inanılır.
Nereden geliyor bu inanış?
Aslında merdivenin altında yürümek Hristiyanlık’a ait bir dini inanıştan ileri geliyor. Bu dini inanışa göre  duvara dayanmış bir merdiven üçgen bir şekil oluşturduğundan Baba-Oğul-Kutsal Ruh üçlemesine çağrışım  yapıyor. Bu sebeple de bu üçgenin altından geçmenin kötü şans getireceğine inanılıyor.

Çanta
Çantanızı yere bırakırsanız paranızın bereketi olmaz.
Nereden geliyor bu inanış?
Pek çok kültüre göre bir şeyi yere bırakmak ya da koymak o şeye saygınız olmadığı anlamını taşıyor. İçinde  paranızın bulunduğu bir kişisel eşyayı yani çantanızı yere bırakmak da paranıza saygınız olmadığını, har vurup  harman savurduğunuzu düşündürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Halıyı onlara sorduk!

Evin son kullanma tarihi