Dekoratif boyama

Duvar dekorasyonunda pek çok yeni uygulama tekniği var. En pratik, en dekoratif ve en yaratıcı olanlardan dört tanesini daha yakından inceledik.

1. Renk blokları
Akıcı ve tekdüzelikten uzak yüzeylerde güçlü renk blokları uygulaması mükemmel sonuçlar veriyor. Üstelik oldukça da kolay bir uygulama. Uygulamanın çıkış noktası çağdaş ve farklı bir etki yaratan birbiriyle kontrast  renkler kullanmak. Daha çağdaş bir stil için Piet Mondrian’ın tablolarından ilham alabilirsiniz. Klasik bir evde  yaşıyorsanız duvarların mevcut çizgi veya bölümleri size kılavuz olabilir.
Marshall.

2. Desen ruloları
Duvarda el boyaması desenlerin özgün, şaşırtıcı dokusu ve dekorasyona kattığı stil yadsınamaz. Ancak işte tam  da bu sebeple bu uygulamada oldukça yüksek işçilik bedelleri var. Oysa kendinden desenli boya ruloları  sayesinde hem maliyeti yükseltmemiş oluyorsunuz, hem de istediğiniz efektleri uygulayabiliyorsunuz.

3. Sofistike stencil
Duvarlar seksenlerin iri ve göz yoran desenlerinin yerini alan şık, çok yönlü ve zarif çağdaş motiflerle süsleniyor.  Bu, odalara daha fazla kişisel zevk ve stil kazandırıyor. Bu uygulamayı yaparken artık bir dönemin  yapışkanlı tuhaf çıkartmaları yerine uygulaması çok kolay ve daha iyi sonuçlar veren desen şablonları  kullanılıyor. Çiçek motifleri her zaman çok popüler olsa da geometrik ve modern grafik desenler de çağdaş  dekorasyonda tercih ediliyor. Üstelik artık sadece duvarları değil zeminleri de bu yöntemle süsleyebilirsiniz.

4. İlluzyonist gölgeler
Duvarlarda son moda, aynı rengin tonlarıyla geçişler yaparak gölge oyunları yaratmak. Farklı renk katmanlarıyla mekanlar derinlik kazanıyor. Gölgelendirme tekniği için bir rengin iki tonunu kullanın ve duvarı yatayda ikiye bölerek uygulayın. Tam orta çizgide ise iki rengi karıştırarak sürün. Odaya yükseklik kazandırmak istiyorsanız koyu tonu altta, en açık tonu ise üstte olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çerçeve asmanın yolları

Okula yeni başlayan çocukların odası nasıl dekore edilmelidir?