Değişiklik yapmadan önce ona sorun 08/15

0

Dekorasyon, mobilya ve stil problemlerinizi gelin birlikte çözelim.

Merhaba,
Yeni oturacağımız evin mutfağı oldukça küçük. Yan tarafındaki salonla birleştirerek açık mutfaklı kullanmayı düşünüyoruz. Alanı daha geniş göstermek için önerilerinizi bekliyorum, Büşra Yalçın.

Merhaba,
Mutfağı salona birleştirerek daha geniş ve kullanışlı bir yaşam alanı oluşturulabilir. Bu tarz açık mutfağın dezavantajı kötü koku dağılımı ve daima düzenli olmak zorunda olunması. Mekanda açık renkler ve düz yüzeyler tercih edin. Parlak lake yüzeyler ışığı yansıtacağından daha aydınlık gösterir. Salon kısmındaysa düz stor perdeler tercih edin. Drapeli ve pilili perdeler de mekanları daraltır. Duvarda açık ve yumuşak tonlarda bir boya ve zeminde açık renk ahşap uygulayın.

Merhaba,
Salonumdaki fıstık yeşili kanepeyi nasıl farklı kılabilirim? Üzerine pembe desenli yastıklar ve aynı kumaştan perdeler uygun mu? Önerilerinizi bekliyorum, yardımcı olabilirseniz sevinirim, teşekkürler. Suzan Demirel

Merhaba,
Aslında uyumlu bir salonunuz var. Ancak tekrar eden yeşiller sıkıcı gelebilir. Klasik çiçek desenleri fazla romantik durur. Oysa modern bir tarzınız var. Bu yüzden stilize tropik çiçekler ya da modern etnik desenler kullanabilirsiniz. Fon perde ve tüllerde, içinde fıstık yeşili de olan çizgili seçenekler önerebilirim. Halınızı da değiştirme şansınız varsa çok daha iyi bir sonuç alırsınız. Ama asıl değişim renk seçimleriyle kendini gösterir. Parlak turuncu, kırmızı, sarı, fuşya, mor, hatta lacivert kullanarak salonu canlandırın. Bir öneri halıyı çok renkli ve karışık desenli seçtiyseniz yastıklarınız düz olsun, aksi halde karmaşa yaratır.

Merhaba,
Mutfak pencereme tül yaptırmak istiyorum. Ancak balkon kapısı ve eviye seçeneklerimi kısıtlıyor. Doğru bir seçim için  yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler, Selin Şanlı.

Merhaba,
Mutfak penceresine bızbız dediğimiz pervazın iç tarafına alttan ve üstten sabitlenen rustik boruyla perde asabilirsiniz. Bu sistem balkon kapısına da uygulanabiliyor. Ancak bu sabit bir sistem, perde sadece borular üzerinde hareket ediyor. Bunun yerine yine pervazın iç kısmında sadece üstten sabitlenen rustik boruya dekoratif perdeler asabilir ya da içten takılan stor  sistemleri uygulayabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.