Değişiklik yapmadan önce ona sorun 05/14

Merhaba,
Salonda ana duvarları gri ve televizyon duvarına boyanabilir kağıt uygulamayı düşündüm. Ancak grinin ofis rengi ve ortamı karartacağı söyleniyor. Boyacım salonun antre ile beraber boyanması gerektiğini söyledi. Mobilyalar krem, siyah ve ceviz kabuğu rengi. Önerilerinizi bekliyorum, teşekkür ederim, Çiler Güven Arslan.

Merhaba,
Duvar boya renginizle ilgili:
• Salon antreye bakıyorsa aynı rengin devam etmesi estetik açıdan bütünlük yaratır (bazen koridora da devam eder). Ancak bu bir kural değil. Doğru kontrast renkler dinamizm yaratır.
• Gri genellikle iş yeri, okul ve resmi dairelerde tercih edilir. Ama bu da bir kural değil. Modern stillerde grinin pek çok tonu var. Kendi içinde açıktan koyuya ton geçişleriyle çok şık mekanlar yaratmanız mümkün.
• Salonda klasikle modern kombinlenmiş. Ahşap ve ekru ağırlıklı bir renk paletiniz var. Gri pek uygun değil. Koyu ceviz ve siyahı canlandıracak, krem rengini sıcaklaştıran bir tona ihtiyacınız var. Açık krem rengini kum beji ya da kesekağıdı beji ile kullanarak farklılık yaratın.

Merhaba,
Bebeğimin odasını mevcut eşyalarla düzenlemek istiyorum. Beşik ve dolap mavi, tüller uygun gibi ama fon perdelerle hareketlendirmek istiyorum. Ne renk yapabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim, Sinem Sümer.

Merhaba,
Stor perdelerin üzerine desenli seçenekler uygulayın. Bunun için kırmızı, yeşil, lacivert araba, ayıcık desenleri harfler uygun gibi. Biliyorsunuz renk bebek gelişimde çok önemli. Renkleri dengeli kullanın. Çünkü çok baskın renkler de agresif yapabilir. Depolama için kanepeyi kaldırma şansınız yoksa pencere köşesine ve kalorifer üst duvarına özel üretim açık raflar yaptırın ve bolca sepetle depolama sorununu kısmi olarak çözümleyin.

Merhaba,
Salonun yemek bölümünde perdelerimin tarzına uygun olması için duvarda hangi renk boya ya da hangi desende kâğıt  uygulanabilir? Yemek odama yaptıracağım bank ve avizeler nasıl olsun? Teşekkürler, Melike Kaptan

Merhaba,
Yemek takımınız Shaker tarzı, kanepeler, avizeler ve halı ise modern. Ancak perdeler oldukça klasik. İlk önerim siyah,  beyaz olan yastıklarınızı perdelerle uyumlu renkte ve desende tercih etmeniz. Duvar rengi için duvarda damask desenli kağıt uygulayarak perdeyle bütünlük yakalayabilirsiniz. Duvar kağıdınızı perdelerin tonun yakın pastel tonlarda tercih edin. Avizeler için önerim hem klasik, hem de kır evi stiliye uyumlu (oturma ve yemek bölümü) beyaz ferforje ya da metal şapkalı sarkıtlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kısa/şirin, uzun/şık?

Yeşil ve beyazla huzur dolu evler