Değişiklik yapmadan önce ona sorun-03/13

Merhaba,
Salondaki krem renkli koltuklarımızın döşemesini değiştirmek istiyoruz. Ancak doğru kumaşın ne olduğu konusunda kararsız kaldık. Bu arada küçük bir kızımız var ve koltuklarımız leke içinde, silinebilir ya da yıkanabilir kumaş olabilir mi? Gabardin, keten, pamuklulardan hangisi tercih edilmeli?
Teşekkürler, Zuhal Mert.

Zuhal Hanım Merhaba,
Leke tutmayan kumaş seçenekleri için uğrayabileceğiniz pekçok adres var. Persan, Dokumacı ve vaktiniz varsa Unkapanı İMÇ gibi adreslerde tüm seçenekleri bir arada görebilirsiniz. Kumaş türleri için kadifemsi ama leke tutmayan sentetik esaslı kumaşları önerebilirim. Koton esaslı outdoor kumaşlar da leke tutmaz ve solmaz. Ayrıca bu kumaşlardan kılıf da diktirilebilir. Keten, pamuklu gibi doğal kumaşlardan da kılıf diktirebilirsiniz. Böylece çıkartıp yıkamak çok daha kolay bir çözüm. Tarçın kahve, hardal sarı, yeşil, koyu bej, kesekağıdı gibi renk ve bol desenli seçeneklere yönelebilirsiniz. 

Merhabalar,
Yeni evimizin duvar, perde ve halı renkleri için tereddütte kaldık. Koltuk ve kanepeler açık mavi ve ayrıca sarı bir puf tamamlıyor. Televizyon ünitesi beyaz ve kapakları antrasit gri. Bol renkli bir ev istiyoruz ama renklendirirken de mahvetmek istemiyoruz. Bu konuda önerileriniz neler?
Teşekkürler, Makbule Pekduyurucu.

Merhaba Makbule Hanım,
Koltuk takımınız için iddialı bir renk ve desen seçiminde bulunmuşsunuz. Renk seçiminde mekanının aldığı ışık miktarı da çok önemli. Fazla ışık almıyorsa beyaz, krem gibi bir duvar rengi ve bunu bölmeyen açık bej, ekru gibi perdelik tonları seçin. Eğer ışık alan bir salonunuz varsa, duvarlarda küf yeşilinin açık tonu, pastel sarı gibi destekleyen bir renk uygulanabilir. Bej tonlarında perde ve turkuvaz desenli bir tülle konbinleyebilirsiniz.

Merhaba,
Yeni taşınacağım evde 125×145 cm köşe bölümüne televizyon ünitesi yerleştirmek istiyoruz. Arka duvarı kağıt kaplamayı düşünüyoruz. Üniteyi duvara monte etmek istemiyoruz. Her iki kenarda pencereler var. Köşede perde payı çıkınca 115×135 cm kalıyor ve televizyon 100 cm. Farklı ve modern bir mobilya istiyorum. Bu köşe için ne önerebilirsiniz? Teşekkürler, Özgür Güven.

Merhaba,
Köşe TV üniteleri için hazır mobilyalarda çok fazla seçenek yok. Düşündüğünüz gibi özel sipariş yaptırmak en doğrusu. Böylece hem köşeyi net olarak değerlendirebilir, hem de istediğiniz modeli uygulatabilirsiniz. TV modeliniz uygunsa kendi ayağıyla köşeye yerleştirebilirsiniz. Duvarlar ise farklı ölçüde ve asimetrik olarak asacağınız raflarla hareketlenebilir. Dolap için açık meşe, koyu venge ahşap ya da beyaz mat lake üniteler de şık durur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uyurken vitamin alın

Evinize tazelik katın