Dar alanlara oval dış tekneleri

0

Özellikle küçük banyolar için ideal bir seçenek olan oval duş teknesi mi almak istiyorsunuz? Peki seçiminizin banyonuza uyup uymayacağını nasıl bileceksiniz?

Pizza dilimi ya da çeyrek daire şeklindeki diye tanımlanan oval duş tekneleri yerden tasarruf sağlarken size rahat bir duş deneyimi de sağlayacak bir tasarımdır.

Büyüklüğü ne olmalı?

Oval duş teknelerinin standart büyüklükleri 70×70 cm ile 90×90 cm arasında değişiyor. En çok tercih edilenleri ise 80×80 cm olanları. Alırken banyonuzdaki boşluğun yanı sıra zemin alanını da kontrol etmeyi unutmayın. Ayrıca teknenin derinliğinin en az 18.5 cm olduğunu da göz önünde bulundurun. Eğer şekilsiz bir banyonuz veya eğimli bir tavanınız varsa kabin bölümünü bu alana uydurmanız gerekebilir. Özel siparişle yerinize göre yaptırmak durumunda kalabilirsiniz.

Başka köşe duş teknesi seçenekleri var mı? 

Net ve modern bir görünüm için beşgen duş teknelerini tercih edebilirsiniz. 120×90 cm ebatlarındaki oval tekneler de güzel bir seçenek olabilir. Kare ve dikdörtgen duş teknelerini de düşünebilirsiniz.

İçeri nasıl girerim?

Sürgülü kapıları tercih edin. Gardırop stili iki yöne açılan bir kapı seçebilirsiniz. Eğer kolay açılsın istiyorsanız ve yeterli bir alana sahipseniz, tek yöne doğru geniş açılan bir kapı da tercih edebilirsiniz.

Nerede test edebilirim?

Banyo firmalarının showroomlarında ya da yapı marketlerde seçiminizi yapıp ürünü test etme şansınız var.

Ayrıca:

Oval duşlar kompakt olmalarının yanı sıra mekanı daha iyi kullanmanızı da sağlarlar.

Duş teknenizin kabin bölümünde kendi kendi temizleyen camlardan tercih edebilirsiniz. Teknenin ise kaydırmaz özelliği olmasına ve kireç tutmamasına dikkat ederseniz daha rahat bir kullanım sağlarsınız.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.