Danimarka'daki bu ev neşe ve iyimserlik yayıyor – Evim
Charlotte Gueniau’nun Danimarka’daki evi
Charlotte Gueniau’nun Danimarka’daki evi

Danimarka’daki bu ev neşe ve iyimserlik yayıyor

Rice markasının kurucusu ve CEO’su Charlotte Gueniau’nun Danimarka’daki evi neşe ve iyimserlik yayıyor! İşte sizler için dekorasyon harikası bu evden görüntüler…

Salona imzasını duvar kağıdı atıyor. Charlotte’un Eijffinger için tasarladığı duvar kağıtlarından biri bu. Koltuk ve kanepeler Rice marka. Siyah gül desenli kanepe Charlotte’un tasarımlarından, özel sipariş bir ürün.

Vintage Lotus aydınlatma Ebay’dan. Aksesuarların çoğu Rice’dan.

HER PARÇANIN BİR HİKAYESİ VAR

“Benim için evimdeki bir eşyayı seçmek, çocuklarınız arasında bir seçim yapmak gibi… Hepsini seviyorum. Her parçanın bir hikayesi var.”

YEMEK ODASI DEKORASYONU

Charlotte, yemek odasında, vintage bir masa, depolama üniteleri ve
aksesuarlar ile boş alanın iyi bir şekilde kullanıldığı küçük bir çalışma alanı yaratmış.

Mutfak ve yemek bölümünün bulunduğu alanda camın kenarında bir oturma bölümü tasarlanmış. Bu alanda yer alan kadife berjer de Rice marka. Servis arabasının üzerinde yine melamin takımlar bulunuyor.

YEMEK ALANINDA BÜYÜK MASA

Mutfakla aynı mekanda bulunan yemek alanında büyük bir masa kullanılmış. Rattan sandalyeler Cane Line. Duvarı farklı ebatlarda çerçeve ve tabaklar süslüyor. Nişin içinde oluşturulan raf ünitesi ise bardak ve yemek takımlarını depoluyor.

MUTFAK DEKORASYONU

Bu geniş mutfak aile üyelerinin en sevdiği yerlerden biri. Rengarenk ve eğlenceli unsurlar barındırıyor içerisinde. Bir dizi pastel pembe tabure mutfak tezgahı boyunca sıralanıyor. Rafın asıldığı duvar ise fıstık yeşiline boyanmış. Rafları ise Rice’ın en keyifli ürünleri olan rengarenk melamin tabaklar, kaseler ve bardaklar süslüyor.

YUMUŞAK PASTEL RENKLER ÖN PLANDA

Yumuşak pastel renkler ve mizah anlayışı Charlotte’u yansıtıyor. Yumuşak pastel renkli kadife döşemeler, renkli ve yazılı yastıklarla buluşmuş.

“Zemin kattaki her odanın birbiri ile bağlantılı olmasını seviyorum.”

Renkli ve eğlenceli dekorasyon ürünlerine imza atan Rice markasının kurucusu ve CEO’su Charlotte Gueniau’nun evinin renksiz olması tabii ki düşünülemezdi. Cesur, parlak renklerin öne çıktığı ve sıkıcı anların olmadığı bu evde Charlotte; eşi Philippe, oğlu Max, kızı Selma ve Labrador cinsi köpekleri Stella ile birlikte yaşıyor.

“Başlangıçta buraya çok mantıklı ve pratik nedenlerle taşındık. Çocuklar kolayca okula gidip arkadaşlarıyla birlikte olabiliyorlardı” diyor Charlotte. “Yüksek tavanlar ve herkes için yeterli alana sahip bu evi gayrimenkul danışmanı bir arkadaşımız aracılığıyla bulduk” diye devam ediyor.

Başlangıçta sadece zeminler yenilenmiş, alan fonksiyonel ve eğlenceli mobilyalar ile hızlıca düzenlenmiş. Aile ilk orada yaşarken adapte edilmiş ev. Çocuklar büyüdükçe ve ihtiyaçlar değiştikçe evin de ihtiyaçları ve düzeni değişmeye başlamış…

Odadaki koltuk ve kanepe Rice’dan

Charlotte’un yarattığı bu güzel duvar kağıdı, mekana dramatik bir hava eklemenin dışında odanın yüksekliğini ve alanın genişliğini vurguluyor.

Sallanan sandalye ise Sika Design’dan.

“Evinizi yaşam tarzınıza uygun hale getirin. Odalarınızın her zaman düzenli olmasına özen gösterin.”

HAZIRLAYAN: SARA BIRD/GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ
FOTOĞRAFLAR DAN DUCHARS/ GAP Interiors/The CONTENTed Nest