Daha şık evler için 10 çözüm

0

İster bolca doku ekleyin, isterseniz sadece altın detaylar veya simli aksesuarlar… Bir evi şıklaştırmanın 10 yolundan birini mutlaka deneyin.

1. Farklı stilleri karıştırın, şıklaşın Kimi zaman çok modern bir kanepe önünde kullandığınız klasik oymalı bir sehpa ya da çok düz hatlı ama ışıltılı kumaş kaplı bir berjerle de aykırı ama şık olunabilir. livinator.com

2. Koyu renkler, iri desenler Geçen sezon ufak ufak hayatımıza girmeye başlayan koyu renkler iri desenlerle buluşunca evler hiç tahmin edeyemeyeceğiniz kadar şıklaşıyor.

3. Romantik lüks Yatak odasının değişmezi pembe. Bu en pastel ve ağırbaşlı tonuna ekleyeceğiniz dore detaylar ve ceviz gibi koyu cilalı mobilyalarla şıklık kaçınılmaz.

4. Sadece bir kanepe de olur Salonda tek bir kanepenin kumaşını yenilemek de fark yaratır. Mesela degrade, hafif simli veya lameli damask desenli kumaştan bir döşeme, tıpkı burada olduğu gibi mekanda gösterişli bir odak noktası yaratır.

5. Bir yastıkla fark yaratın İster bir renkle, ister bir desenle ya da sadece ışıltıyla olsun, sadece yastıkları değiştirerek bile atmosferi şıklaştırabilirsiniz. Dikkat edeceğiniz tek şey renk ve desenlerin aynı dili konuşması.

6. Her dönemin en ihtişamlı kumaşı… Kır evi, rustik ya da vintage… Hayalinizdeki lüks salonu yaratırken kadife kumaş gibi sizi motive edecek küçük hilelere başvurun.

7. Bu yıl kürk her yerde En sade elbiseleri, en sportif kıyafetleri bir anda şıklaştıran kürk detaylarını çok seven tasarımcılar bunu dekorasyona da taşımayı ihmal etmiyor.

8.  Yemek odasına renk enjeksiyonu Hala mobilyaları takım almayı tercih ediyoruz. Oysa beyaz lake bir takımla kombinleyeceğiniz laciveret kadife sandalyeler çizgiyi bir anda yukarıya taşır.

9. Banyoda altın çağı Bir evi dekore ederken bütünü düşünmek gerekiyor. Mesela salon ya da yatak odasında kullandığınız altın detaylarını banyo seramiklerinde ve bataryalarda da tekrarlayabilirsiniz.

10. İkonik seçimler Bazı malzemeler kullanıldıkları mekana her zaman değer katar. Mesela kanepe önünde altın veya gümüş varaklı ve heykelsi formlu bir sehpayı tek başına kullanarak da iddialı ve şık olunabilir.

Evgör Mobilya.
Kale Banyo.
Homteks.

 

 

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.