Dağınıklığa karşı

0

OFİSTE/EVRAK İŞLERİ
1. Gelişi güzel ortada bırakılmış not ve kağıt parçalarından kurtulun. İsimleri, ölçüleri, hatırlatıcı notlarınızı not almak için küçük bir defter bulundurun ya da akıllı telefonunuzda bulunan not alma uygulamalarından yararlanın. İhtiyacınız olan her bilgi her an elinizin altında olacaktır.
2. Ofisinizde, bir kitaplığın kenarı gibi kullanılmayan alanları değerlendirin. Raflar yerleştirin, sepetler koyun,  küçük kovaları, anahtarları ya da dosyaları asabileceğiniz askılar ya da magnetler kullanın.

MUTFAKTA
3. Her gün tekrarladığınız işler için gerekli olan malzemeleri bir tepsi ya da sepet içinde bir arada tutabilirsiniz.  Örneğin, her gün çocuklara sandviç yapıyorsanız malzemeleri bir tepsi içinde bir arada dolaba koyabilirsiniz. Size  bir tek ekmeği ve tepsiyi almak kalır.
4. Bütün kullanma kılavuzlarınızı, garanti belgelerinizi ve fişlerinizi içine  koyabileceğiniz bir dosya oluşturun. Bir problem çıktığında ya da bir tamir işi olduğunda bütün belgeleri bir arada  tutmak işinizi kolaylaştıracaktır.
5. Az kullanılan mutfak eşyalarını başka bir işte kullanarak dolaplarda yer açabilirsiniz. Örneğin yumurtalıklar  masada çok güzel birer kağıt tutucu ya da sevimli kaseniz kapının girişinde anahtarlık olarak kullanılabilir.

ÇAMAŞIR ODASINDA
6. Sabun, deterjan ile pamuk gibi banyo eşyaları çamaşır odasına koyacağınız boş kutulara bu kutuları da çamaşır dolaplarına veya şifonyerin üzerine yerleştirebilirsiniz. Hem böylelikle odaya dekoratif bir görüntü katmış olur ve malzemeler gözünüzün önünde olacağından azalmaya başladıklarını fark edebilirsiniz.

HAZIRLAYAN ASLI ÖZNEŞELİ

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.