Çocuklarla evdeyiz

0

Çocuklarınızın vakitlerini evde geçirdikleri zamanı hem onu, hem de kendinizi mutlu edecek şekilde verimli geçirebilirsiniz. Nasıl mı? *

EN YAKIN ARKADAŞINI YATIYA ÇAĞIRIN Her çocuğun mutlaka daha fazla sevdiği bir arkadaşı vardır. Onu eve yatıya davet ederek çocuğunuza bir sürpriz yapın. Ama ona yatak ve odayı hazırlaması için önceden küçük bir tüyo verin ve bir ihtiyaç listesi hazırlamasını söyleyin. Bu düzen ve iş ya da ödev yapabilme kabiliyetini destekler.

Okuma alanı bulunan bir oda düzeni.
H&M Home.
myfigg.com.tr

OKUMAYA TEŞVİK EDİN Tatil de olsa okuma alışkanlığı önemli. Gün içinde belli saatlerde kitap okuması için onu teşvik edici şeyler yapın. Mesela odasındaki ders kitaplarını kısa süreliğine kaldırın, sevdiği renklerden bir kitap köşesi hazırlayın ve içine onunla birlikte girip zaman geçirin.

ONLAR İÇİN DE BİR KÖŞE Evin her odasında onlar için de bir düzen sağlayıp uygun şeyler bulundurmak kişisel gelişimleri için çok önemli. Bu yüzden kendinizden ayrı tutmayın. Mutfak ya da salonda kendi köşeleri olsun. Boyları, kitapları, oyuncaklarını erişeceği raflara, dolaplara yerleştirin. Salonda küçük bir çalışma alanı organize edin. Büfenin veya konsolun bir kısmında onun da eşyaları dursun.

EVDE ÇADIR KURUN, KAMP YAPIN Havalar soğuk ve siz dışarıda olmasını ve hastalanmasını istemiyorsunuz. Ama tatil işte… O zaman salonun tam ortasına bir çadır kurmasına ve bir süre burada yaşayarak kış kampı yapmasına imkan tanıyın. Hatta zaman zaman siz de dahil olun ve onu yönlendirin.

nurkbeddengoed.nl
alphaeducacao.com.br
H&M Home.

BİRLİKTE, ODASI İÇİN YENİ BİR ŞEY YAPIN Yaratıcılığının gelişmesi çok önemli. Bu yüzden bunu destekleyen uğraşlarla zaman geçirmesini sağlayın. Mesela birlikte en sevdiği çizgi film karakterini ya da renk temasını belirleyin ve bunu odasında uygulamasına izin verin. Yönlendirin ama karışmayın.

DUVARINI SÜSLEYİN Çocuklar için evde en keyifli zaman evi dağıtarak geçer, ama bunun bir amaca hizmet etmesini sağlayarak işe yaratıcılığı da dahil edin.

ARKADAŞLARINA EV PARTİSİ YAPIN Tatil ya, bunu kutlamak lazım. Onun için evde küçük bir parti organize edin. Ancak bırakın sofrayı o kursun, ikramları o seçsin. Bu, onun organizasyon ve kurgulama becerisini artırır.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.