Çiz, fırınla ve yenile!

Eski porselenlerinize yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Rengarenk porselen kalemleriyle isterseniz porselen objeleri  tamamen renklendirebilir isterseniz üzerilerinde sadece desen çalışabilirsiniz.

Porselen kalemi: 8,14 TL., Ponart. Porselen servisler, perde, İkea. Koltuk, puf, dresuar, hasır dergilik, kalp formlu duvar aksesuarları, kurabiye görünümlü ahşap adamlar, ayna ağaç, mini ev, metal kutular, yapay çiçek aranjmanı, kitap görünümlü depolama kutuları, tepsi, çam ağacı formlu dekoratif objeler, Tepe Home. Halı, Koçtaş. Throw, yastıklar, Marks&Spencer.

MALZEMELER
• Ponart porselen kalemleri 
• Hafif nemli bir bez 
• Porselen tabak, fincan, vazo vs. 
• Fırın
• Tercihe göre şablon 

~
YAPILIŞI
Üzerine desen çalışmak istediğiniz vazo, fincan ya da dilediğiniz porselen aksesuara karar verin. Eğer deseninize güveniyorsanız kalemlerle porselen objenizin üzerine şekil çizebilirsiniz. Eğer deseniniz yeterince iyi değilse bir şablon yardımıyla porselen objenizin üzerine desen çalışabilirsiniz. Desenlerle ilgili herhangi bir hata yaptığınızda nemli bir bezle silme şansınız bulunuyor. Çalışmanız bittikten sonra evdeki fırınınızı 160-180 dereceye ayarlayıp desenlerin porselen yüzeyle özdeşleşmesini sağlayın. Bu şekilde desenlerin sabitlenmesini sağlarsanız. Rahatlıkla yıkayarak ya da günlük hayatta işlevsel olarak da kullanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu dresuar sahte!

Kumaş hikayeleri