Butik otel tadında bir Alaçatı evi

0

Ayşe-Ahmet Şeker çiftinin, butik otel havasında olsun istedikleri yazlık evlerinde ilham kaynağı, Alaçatı’nın eski Rum evleri olmuş.

EV SAHİPLERİ evin her köşesinde rahat yaşam alanları oluşturmayı amaçlamışlar. Salonda daha renkli mobilyalar ile taş dokusuna hareket katmayı hedeflemişler. Koltuklar Veryeri Mobilya.

Sessizliğin içindeki bu taş ev, 2011 yılından beri Ayşe-Ahmet Şeker çiftine yaz aylarında ev sahipliği yapıyor. ACS Yapı’nın sahibi olan Ahmet Bey; taşlardaki derz kıvrımlarından ahşaplardaki cilaya, yer karolarının döşenmesindeki hizadan duvar sıvalarının yapım şekline kadar evin herşeyi ile ilgilenmiş. 200 metrekarelik ev 5 odadan oluşuyor ve butik otel tarzında dekore edilmiş. Dekorasyonda ilham kaynakları Alaçatı’nın genel mimarisi ve eski Rum evleri olmuş. Eve Alaçatı tarzı hakim ama beyazın sadeliği de tüm evde dikkatleri üzerine çekiyor.

MUTFAKTA evin o rustik havası bozmayacak ahşap tezgahlı beyaz dolaplar tasarlanmış. Dolapların kullanışlı olabilmesine dikkat edilmiş. Yeşil ağırlıklı çini fayanslar bu alana renk katmış. Mutfak özel yapım.

BANYOLARDA tüm evde olduğu gibi sadelik hakim. Her odaya ayrı banyo tasarlanarak özellikle misafirlerin evde rahat etmesi hedeflenmiş. Vitrifiyeler Vitra’dan. Diğer herşey marangoza yaptırılmış.

BAHÇEDE havuz etrafında keyifli alanlar oluşturulmuş. Yaz akşamlarına yakışan kalabalık sofralar için büyük bir masa, uzun sohbetler için oturma alanı ve havuz başında güneşlenebilmek için şezlonglar tercih edilmiş.

BEYAZ evin ana rengi. Kapı üstü lentoları koyu ahşap rengi ile belirginleştirilmiş. Mutfaktaki çini karoların desenli canlı yeşil rengi yerdeki beyaz ahşap rabıtanın yanında kendini daha net gösteriyor.

YATAK ODALARI DA beyazın hakimiyetinde. Yataklar Ikea’dan. Geri kalan tüm mobilyalar özel olarak yaptırılmış.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.