Bugün 23 Nisan!

Çocuklarla yapabileceğiniz birçok aktivite var. Açık havada biraz dolaştıktan ve bayramı kutladıktan sonra özellikle çocukların eğleneceği, keyifli “kendin yap” dekorasyon uygulamalarına birlikte imza atabilirsiniz. 

– Örneğin sıradan bir duvar saatinin çerçevesine renkli ve minik lego parçaları yapıştırarak çocuk odası için hoş bir saat yapabilirsiniz.
– Dışarıdan toplayacağınız çakıl taşlarını yıkayıp temizledikten sonra birlikte boyayabilirsiniz.
– Çocuğunuzun en sevdiği oyuncakları daha özel kılmasını sağlayabilirsiniz. Karton ve kalem yardımıyla çeşitli boyutlarda çerçeve hazırladıktan sonra çift taraflı bant yardımıyla oyuncaklardan bazılarını duvara yapıştırmasına izin verebilirsiniz.
– Atmayı düşündüğünüz bir karton kutuyu çocuğunuzun zevkle oynayacağı bir fırına dönüştürebilirsiniz. Maket bıçağı ve yapıştırıcı kullanarak fırını hazırladıktan sonra üzerindeki çizimleri yapması için çocuğunuza keçeli bir kalem verebilirsiniz.

Çocuk evi
Fazla para vermeden çocuğunuzun çok seveceği bir oyun seçeneği de çocuk evleridir. Bunun için büyük bir karton kutuya ihtiyacınız olacak. Kutuyu yere serip hangi alanda kapı ve penceresi olmasını istiyorsanız belirleyin ve çizin. Ardından maket bıçağı ile kapı ve pencere boşluklarını çıkarın. Kutuyu koli bandı yardımıyla kenar ve köşelerinden sağlamlaştırın. Pencere ve kapı kenarlarını boyayarak renklendirebilirsiniz. Duvar kağıdı ya da el işi kağıtlarını kullanarak evin yüzeyini istediğiniz gibi kaplayın. Bunun için yapıştırıcı ya da çift taraflı bant kullanabilirsiniz. Başka bir kutuyu keserek çatı kısmını ve evin dışını istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Çocuğunuz bu eve bayılacak!


Fotoğraflar: A beautiful mess,Trend hunter, Estefi machado

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlham perisi çaya gelirse

Viko’nun akıllı telefon uygulaması ile aydınlanın