Bu salonu sevmemiz için 4 sebep

0

Evin en yoğun odalarından biridir salon. Bu nedenle; ailece vakit geçirebildiğiniz, kendinize zaman ayırabildiğiniz, konuklarınızı ağırlayabildiğiniz özel ve genel düzenlemeler yapın. Kurallara takılmadan, stilinize uygun doğru parçaları birleştirin. Tıpkı bu 2 salon gibi…

SALON 1
1. Duvar içine açılan nişe uygulanan ahşap raf sistemi sergileme alanı yaratıyor. Stili pekiştiren önemli bir detay olan çözüm, pencere pervazı ve tavandaki parça uygulama ile de görsel bütünlük sağlıyor.
2. Salona karakter kazandıran en kritik detay belki de duvardaki ahşap lambri uygulaması, soft ve mat rengiyle başarılı bir fon da oluşturuyor. Ayrıca duvarda başka herhangi bir dekoratif uygulamaya da gerek bırakmıyor.
3. Mevsimin ruhuna da çok yakışan desenli koltuk, kanepede devam eden yastıklarla birlikte salonda stil ve renk konusundaki monokromluğu yok ediyor.
4. Odada “takım ruhuna” uygun tek seçim olan orta ve yan sehpalar, salonun şehirli ve sofistike çizgisine sahil esintileri taşıyor.
Ashley Furniture.

SALON 2
1. Raf yükseklikleri ayarlanabilir kitaplıklar ve pencere üzerine asılan tek parça uzun raf ile yaratılan modüler duvar ünitesi, pratik ve ekonomik bir çözüm. Üstelik depolama/sergileme için bolca alan sunuyor.
2. Pencere önüne karşılıklı yerleştirilen 2 adet ikili kanepe oldukça keyifli bir oturma köşesi yaratıyor. İstenildiğinde yerleşimi değiştirmeyi mümkün kılan, mevsimin olmazsa olması bu pencere önü çözümü, modüler kitaplık ile çevrelendiği için daha samimi ve ayrı bir alan hissi de yaratıyor.
3. Grinin iki uç tonunu içinde barındıran üçlü kanepe odada fark yaratırken modüler yapısıyla farklı mekan kurgularına da imkan tanıyor. Sezonun favori renklerinden olması ise artısı…
4. Rengi ve deseniyle odaya hareket katan halı, ikili koltuklarla birlikte monotonluğu kırıyor. Ama aynı zamanda salonun naturalist çizgisini de tamamlıyor.
Ikea.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.