Bırakın o kurutsun – Evim

Bırakın o kurutsun

Kurutma ya da kurutmalı çamaşır makineleriyle hem zamandan kazanın, hem de alandan…

Çamaşırlarınızı kurutmak için bir makine almayı düşünüyorsanız ilk önce bir kurutma makinesi mi yoksa kurutmalı bir çamaşır makinesi mi almak istediğinize karar vermelisiniz.

9 kiloluk kurutma kapasitesine sahip WTW85561TR Serie 8 kurutma makinesi, A++ enerji verimliliği ve kendi kendini temizleme özelliğiyle çamaşır kurutmada mükemmel sonuçlara ulaşmanın en kolay yolunu sunuyor, Bosch.

– Seçiminizi kurutma makinesinden yana kullanıyorsanız onu yerleştireceğiniz yeri de belirleyin. Kurutma makineleri bacalı ve yoğuşmalı olarak ikiye ayrılıyor. Bacalı çamaşır kurutma makineleri için makineyi koymayı düşündüğünüz yerde baca bulunması şart. Aksi halda dışarı atılamayan buhar, makinenizin içine yönlendirilerek, makine içerisindeki parçalara zarar verir.

– Makineyi koyacağınız odada baca yoksa yoğuşmalı kurutma makinelerini düşünebilirsiniz. Yoğuşmalı makineler çıkardıkları buharı makinenin içinde yoğunlaştırıp sıvı hale getirerek tekrar kullanırlar.

– Kurutma makinesini çamaşır makinenizle aynı markadan alırsanız, bunları üst üste koyarak yer de kazanırsınız.

– Tüm kurutma makinelerinin az enerji tükettiğini söylemek doğru olmaz. Ancak bunu yeni nesil A sınıfı çamaşır kurutma makinesi modellerini tercih ederek en aza indirebilirsiniz.

– Hassas giysileri özellikle gömlekleri defalarca kez yıkamak ve kurutmak deforme olmalarına, renklerinin sararmasına ve şekillerinin bozulmasına neden olabilir. Bunu engellemek için gömleklerinizi kısa sürede kurutan gömlek programına sahip kurutma makinelerini tercih edebilirsiniz.

– Havalandırma özelliğine sahip kurutma makineleri çamaşırlarınıza sıcak hava üflemeden, onları sadece havalandırır. Örneğin çok sigara içilen bir ortamda bulunduğunuzda ve çamaşırlarınızı yıkamaya vakit bulamadığınızda, bu özellik sayesinde vakit kaybetmeden çamaşırlarınızı havalandırarak onları kötü kokulardan arındırabilirsiniz.

Yoğuşturmalı Isı pompalı D 90 HP, A++ enerji sınıfında. Yorgan kurutma, bebek programı ve özel koku seçenekleri bulunuyor, Beko.

Yıka ve Kurut ReIQ500 serisi WD14H440TR tam kurutmalı çamaşır makinesi, hava yoğunlaştırma teknoloji sayesinde yüksek verim sağlıyor, Siemens.

Tek Tuş teknolojisine sahip kurutmalı çamaşır makinesi, sadece 45 dakikada hem yıkıyor, hem kurutuyor, İndesit.