Bir kanepeyi kaç stilde kullanırsınız?

0

Renklerle marin teması yaratın
Kanepe dekorasyonu mevsime göre temalarla da süslenebilir. Yaz ayları için lacivert, beyaz ve kırmızı renklerin hakim olduğu marine desenler, kış aylarında ise bordo, yeşil ve kahve tonlarında kar temalı yastıklarla yaşam alanlarını renklendirebilirsiniz.

Bir hikayeniz olsun, mesela çiçek
Eğer nakış işlemek ya da dantel örmek gibi becerileriniz varsa bunları kendi kanepenizde sergileyin. Sarma ve boncuk işi çiçek desenli yastıklarla hem romantik, hem de sizi yansıtan bir dekorasyon uygulamış olursunuz.

Simetri yaratın
Sade ve gözü yormayan bir görünüm için yastıkları simetri yaratacak biçimde yerleştirebilirsiniz. Ancak birbirinden çok farklı ya da zıt stiller yerine aynı desende ve tonda yastıklar simetri hissini daha iyi yansıtır.

Koleksiyon severlere
Ev tekstilleri bir odanın havasını tamamen değiştirebilir. Şehir manzaraları seviyorsanız kanepenizi İstanbul, Paris, Venedik ya da sevdiğiniz başka şehirleri anlatan goblen yastıklarla süsleyebilirsiniz.

Dokulandırın
Krem ve beyaz uyumu mekanlarda dingin bir etki yaratır ama bütün renkleri benzer tonda seçerseniz monotonluk hissi oluşur. Bunun için keçe, yün, dantel ve keten gibi farklı kumaş dokularını birlikte kullanabilirsiniz. ~

Zıt formların uyumu
Tüm yastıklar kare, dikdörgen ya da yuvarlak mı olmalı? Elbette hayır. Farklı formları bir arada kullanarak da belli bir ahenk yakalamak mümkün. Ayrıca kontrast renk ve dokular seçerek kanepeyi görsel anlamda daha da zenginleştirebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.