Başrolde rahatlık var

Canan ve Ömer Uluoğlu çiftinin, çocukları Arya ve Arda ile yaşadıkları ev Ankara Gölbaşı’nda yer alıyor. Dekorasyonunu Mimar Çağla Denizaltı’nın yaptığı ev geniş ve rahat yaşama alanlarıyla dikkat çekiyor.
Uluoğlu ailesinin yaşadığı, geniş bir bahçe içindeki iki katlı ev Ankara-Gölbaşı’nda bir sitede yer alıyor. Dekorasyonunu Mimar Çağla Denizaltı’nın yaptığı ev 310 m2’ye oturuyor. Evde geniş bir salon ve altı oda bulunuyor. Evin inşaatından sonra orijinal yapısı olduğu gibi bırakılarak dekorasyon uygulaması yapılmış. Girişte birbirine açılan iki antre bulunuyor. İlk giriş evden kopuk olarak biçimlenmiş. Burada vestiyer olarak kullanılan büyük bir dolap odası ile bir kat eksi kota inilerek yine evden bağımsız olan bir çalışan odası oluşturulmuş. İkinci antreden sonra büyük bir galeri ve salonla karşılaşılıyor. Arka bahçeye açılan salonun büyük bir kısmı oturma bölümüne ayrılmış. Yemek bölümü ortada konumlanıyor. Şömine çevresine ise rahat bir oturma bölümü daha kurgulanmış. Merdivenlerde dahil olmak üzere bütün evde zeminlere lamine parke; fırçalı cilalı meşe döşenmiş. Mutfak ise hemen salonun yanında yer alıyor. Mutfak, gurme olan ve Türk mutfağıyla ilgili dersler veren ve programlar yapan ev sahibi Ömer Bey’in rahat çalışacağı şekilde tasarlanmış. Bu katta ön bahçeye bakan bölümde ise, içinde giyinme odası ve banyonun da bulunduğu ebeveyn yatak  odası yer alıyor. Katta ayrıca evin sevimli küçük kızı Arya’nın odası, için de banyo olan misafir yatak odası ve bir banyo bulunuyor. Evin genelinde duvarlarda pastel tonlar tercih edilmiş. Belirli yerleri vurgulamak için şömine arkası ve ebeveyn yatak odasında yatak başı gibi alanlarda duvar kağıdı kullanılmış. Üst kata çıkılan merdivenler şeffafmış hissi veriyor. Salonu tepeden gören üst kat galerisinde; evdeki ferahlığı ve galeri boşluğunun sağladığı derinliği kesmemek düşüncesiyle cam korkuluklar tercih edilmiş. Bu katta duvarlara boydan boya lakeden kütüphane yaptırılmış. Buradaki bir oda ev sahibesi Canan Hanım’ın çalışma odası olarak kullanılmakta.

Yukarıdaki Fotoğraf: Murano kristalden üretilen Masiero marka avize ve aplikler Lamphouse’dan seçilmiş. Mor kadife kanepeler Koleksiyon Mobilya. Evdeki bütün halılar Step marka. Flam marka İtalyan cam orta sehpası Hikmet Mobilya’dan satın alınmış. Şöminenin önündeki gerçek deri oturma grubu ile köşelerde yer alan daybad’ler özel tasarım, kumaşlar Persan’dan seçilmiş, Enne Mobilya tarafından üretilmiş. Doktor olan Ömer Bey’in değerli plak koleksiyonunun bir bölümü hastalarından birinin hediyesi.

Solda: Metal görünümlü Onde mutfak Lineadecor. Mutfak sandalyeleri Vanucci’den alınmış. Markası Bontempi. Mutfak zemini Keklikoğlu’ndan ithal seramikler ile döşenmiş. Geleneksel yöntemlerle yetiştirilen kavun ve armutlar Muğla’daki çiftlikten gelmiş.

Sağda: Evin salonundan arka bahçeye çıkılıyor. Ferforje sedir ve sandalyeler Mudo Concept. Ahşap oturma grubu ise burası için özel olarak yaptırılmış.

Solda: Galeri boşluğundaki duvarlara lake kitaplıklar tasarlanmış; Anıl Dekorasyon’a yaptırılmış. Cam korkulukları Kris Cam yapmış. Zemine lamine parke ve fırçalı cilalı meşe döşenmiş. Dekor duvar Artstone marka. Aileden kalma koltuğun yüzü yenilenmiş. Puflar Sherwood firmasının özel yapımı.

Sağda: Ebeveyn yatak odasında deri yatak Enne. Aynalı komodinler özel yapım. Avizeler Ikea, perde Alesta. Yatak ucundaki puf Beymen Home.

Solda: Arya’nın odasında daybed yatak ve camlı kütüphane Stanley Kids marka, Fatih Kıral Mobilya’dan seçilmiş. Giysi dolabını Yiğit Dekorasyon özel olarak yapmış.

Sağda: Genç erkek odasında yatak ve yatak başı komodinler Koleksiyon Mobilya’dan seçilmiş. Koltuk ve yuvarlak sehpalar Casa Home, aydınlatmalar Ikea. Çalışma masası özel yapım. Arda’nın İstanbul tutkusu başucuna astığı fotoğrafla da kendini gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güne gülümseyerek başlayın.

Geyve’de sıcak bir haftasonu evi