Banyoda bunları yapmayın!

0

Banyonuzun her zaman temiz ve güzel görünmesini istiyorsanız, bunun sırrı düzenli temizlikte yatıyor. Banyonuzu günlük ufak temizliklerin yanı sıra 2 haftada bir derinlemesine temizlemeniz yeterli olsa da bazı temizlik kurallarına dikkat etmeniz gerekiyor. İşte bu kez banyo temizliğinde yapmamanız gerekenler:

1. Tuvalet içerisine yapıştıracağınız jel ya da yerleştireceğiniz tabletlere fazla para harcamayın. Bu tip ürünler hoş ve ferah kokuları nedeniyle tuvaletinizi temizmiş gibi algılamanıza yol açar. Tuvalet içerisini iyi bir temizleyici ile fırçalamak çok daha etkili bir temizlik sağlayacaktır.
2. Kendiliğinden temizlediği iddia edilen sprey tipi temizleyicilere fazla güvenmeyin. Bazı temizleyiciler sadece sprey işlemi ile banyo duvarlarını duş kapılarını temizliyor gibi görünse de çoğunlukla temiz ya da ferah bir koku taşıdıklarından bu izlenim oluşur. Oysa yaptığı temizlik küveti ya da duş kabinini ovmanın yerini tutmayacaktır.
3. Havlularınızı banyo içerisinde askıya ya da birbiri üzerine asmayın. Çoğunlukla havluları askıya asarız ya da ızgara tipi askılarda birbiri üzerine gelecek şekilde sereriz. Bu durum havlularda rutubet oluşmasına, bu da bakteri ve küf oluşumuna yol açar. Gerektiğinde havlularınızı banyo dışında tam olarak kuruyabilecekleri şekilde asın.
4. Banyo paspas, mat ve havlularını göz ardı etmeyin. Banyo temizliği konusunda çoğunlukla göz ardı edilen mat ve havlular düzenli yıkanmadıkları takdirde toz, kir ve bakteri tutabilir. Havluları birkaç kullanımdan sonra, matlarınızı da en azından iki haftada bir yıkamalısınız.
5. Banyoda temizlik yaparken eldiven ve ovma süngeri kullanmayı unutmayın. Banyo temizliğinde kullanılan temizlik malzemeleri fazlasıyla kimyasal içerdiğinden ellerinizi mutlaka korumalısınız.

Fotoğraflar: Live in art,Good house keeping

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.