Banyo dolabınızı duvar kağıdıyla yenileyin

0

Eski banyo dolabınıza duvar kağıdıyla yeni bir görünüm katabilirsiniz

İhtiyacınız olan malzemeler:
·Banyo dolabı ·Vinil duvar kağıdı ·Duvar kağıdı yapıştırıcısı ·Ragle ya da jilet (hava kabarcıklarını düzleştirmek için) ·Maket bıçağı ·Ahşap macunu ·Spatula ·Eski bir bez ·Tornavida ·Dolap kulbu ·Orta kalınlıkta zımpara kağıdı veya zımpara süngeri ·Kurşun kalem ·Not defteri ·Şerit metre ·Su terazisi ·Boya fırçası ·Kova ·Yere sermek için büyükçe bir bez ya da naylon ·Matkap ·Matkap ucu ·Duvar kağıdı dönüşüm astarı

Kapakların hazırlanması
Tornavida yardımıyla kulpları ve menteşeleri sökün. Kapakları düz bir yüzeye yatay olarak koyun. Oyuk ve boşlukları maket bıçağı kullanarak ahşap macunuyla doldurun. Ahşap macunu kuruduktan sonra zımpara kağıdıyla düzleştirin. Duvar kağıdı dönüşüm astarını fırçayla kapakların yüzeyine sürün.

Duvar kağıdının ölçülüp kesilmesi

Şerit metre yardımıyla kapakların ve dolabın enini ve boyunu ölçerek not defterine kaydedin. Bu ölçüleri yere serdiğiniz vinil duvar kağıdının üzerine kurşunkalem ve su terazisi kullanarak işaretleyin. Duvar kağıdını işaretlediğiniz yerlerden maket bıçağı yardımıyla kesin.

Duvar kağıdının yapıştırılması
Kestiğiniz duvar kağıtlarını parça parça yapıştırın. Önce kapaklara daha sonra da dolap gövdesine yapıştırma işlemini yapın. Arada kalan hava kabarcıklarını ragle yardımıyla düzeltin. Fazla duvar kağıtlarını maket bıçağıyla kesebilirsiniz. Yapıştırıcı taştıysa bir bezle silmeyi ihmal etmeyin.

Yeni kulpların takılması
Menteşeleri tornavida yardımıyla kapaklara ve gövdeye tutturun. Kapak kulpları için gerekli delikleri matkapla delin.Tornavidayla yeni kulpları takın.

Fotoğraflar: HGTV

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.