Avizeleri ne kadar tanıyoruz!

0

Farklı stil ve malzeme seçenekleriyle avizeler, evlerimizin vazgeçilmezi…

Avize, sadece bir aydınlatma değildir!
Avizeleri birincil aydınlatma yöntemi olarak tercih etmememizde fayda var.  Okuma lambası, abajur, lambader, spotlar gibi amaca yönelik aydınlatma yöntemleriyle daha verimli ve doğru bir aydınlatma sağlayabilirsiniz. Avize daha dekoratif olarak tercih edebileceğiniz bir ögedir.
Sıcak moda: Karamel
Karamel renkli cam avizeler, kahve, bej, yeşil gibi naturel ya da toprak tonlardaki salonunuz için  ideal bir tercih olabilir. Ama avizeler sadece yemek ya da oturma odası için değildir, yeterince yüksek tavanlıysalar antre ya da banyoda bile tercih edebilirsiniz!
Yatak odasına
Bir avizenin eğer ince uzun hatlı olanını tercih ederseniz küçük bir mekanda da gösterişli bir avize kullanabilirsiniz.
Avangart
Klasik, çarpıcı ve bir o kadar da iddialı! Bir avize, evinizin stiline her zaman uymak zorunda değildir. Örneğin modern ya da eklektik tarzda bir eviniz varsa, avangart bir avize de tercih edebilirsiniz.
Yerden yükseklik
Avizenin alt ucunun yerden yüksekliği ortalama 2-2.20 metre olmalıdır. Eğer avizeyi yemek masasının üzerinde kullanıyorsanız yerden yüksekliği 170 cm olacak şekilde de planlayabilirsiniz.
Yemek odasına
Yemek masasının üzerinde dengeli bir görünüm için tek avize yerine çift avize tercih edebilirsiniz. Özellikle de avizelerin ebatları küçükse…

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.