Atmayın, dönüştürün! – Evim

Atmayın, dönüştürün!

Uygun fiyatlı bir raf ünitesi ya da kitaplığa mı sahip olmak istiyorsunuz? Eski yeni farketmez, iki adet boyacı merdiveni işinizi fazlasıyla görecektir!

Merdivenin raf hali
Aletler: • Tutkal • Zımpara • Fırça
Malzemeler: • 7 adet 11×200 cm boyutunda ahşap plaka • 2 adet 4+1 basamaklı merdiven • 2 renk yağlı boya. Hurda haldeki merdivenleri kitaplığa dönüştürerek yeni bir ünite kazandık. Sizin de deneyebileceği bu basit uygulama ile hem keyifli bir haftasonu geçirin hem de uygun fiyatlı büyük bir raf üniteniz olsun.

Merdivenler
Merdivenlerinizin her tarafını yağlı boya ile 2 kat boyayın. İlk kat ile ikinci kat arasında 1 saatlik kuruma süresi yeterli olacaktır. Bu işlem için isterseniz rulo fırça da kullanabilirsiniz. Fakat basamak altlarındaki küçük girinti çıkıntıları boyamak için küçük bir fırçaya daha ihtiyacınız olacaktır. Boyayı bitirdikten sonra merdiven basamakları dışa bakacak şekilde iki merdiveni ayaklarından birleştirin. Bunun sebebi rafları yerleştirdiğinizde uca gelen ağırlığın rafın dengesini bozmasına engel olmak.

Raflar
Elinizde bulunan 11×200 cm ebatlarındaki ahşap plakaları 120’lik zımpara ile temizledikten sonra isterseniz tek tek boyayın istersenizde 2’li ve 3’lü şekilde oluklarından tutkalla birleştirdikten sonra boyayın. Oluklu plaka kullanmanız birleştirme işlemini sorun çıkarmadan yapmanızı sağlayacaktır. Merdiven basamakları aşağıdan yukarıya doğru daraldığı için basamak aralarını ölçerek tek parça ahşap plaka da kullanabilirsiniz. Boyama işlemi bittikten sonra en alt basamağa geniş rafı ve diğer basamaklara ise 2’li rafları dizebilirsiniz. Son olarak isterseniz bu rafları merdiven basamaklarına vidalayabilirsiniz.Salonunuzda dekoratif objeleriniz, kitaplarınız için kullanabileceğiniz gibi okullar açılırken çocuğunuzun odası için eğlenceli bir kitaplık da olabilir bu ürün.

Banklardan raf ünitesi
Raf ünitesi yapmak için bankları da değerlendirebilirsiniz. Farklı ebatlardaki 2 bankı istediğiniz renklere boyayıp küçük olanı üste yerleştirin,. Hatta varsa minik ahşap tabureleriniz de onlara eşlik edebilir.

HAZIRLAYAN SERTAN OZANT / www.petitsomething.com FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.