Anneler Günü el yapımı hediye fikirleri – 2020 Anneler Günü için ne yapılabilir?

anneler günü hediye önerileri
anneler günü hediye önerileri

Anneler Günü hediyesi için araştırmalara başladınız mı? Anneler Günü yaklaşıyor. 2020 anneler günü ne zaman? sorusunun yanıtını arıyor ya da anneler günü için hediye önerileri araştırıyorsanız sizler için önerilerimiz var.

El yapımı anneler günü hediye önerileri ile annenizi sevindirebilirsiniz. Düşük bütçe ile mükemmel hediyeler hazırlayabilir, hediyenize manevi değeri emeğinizle katabilirsiniz. El becerilerinizi kullanarak yapacağınız bir hediye sıradan hediyelere göre çok daha anlamlı olacaktır. Peki kendin yap anneler günü hediye tarifleri nelerdir? İşte yanıtı…

ANNELER GÜNÜ 2020 NE ZAMAN? *

2020 yılında Anneler Günü 10 Mayıs 2020 pazar günü kutlanacak.

Anneler günü mumluk

ANNELER GÜNÜ HEDİYESİ EL YAPIMI MUM *

Tabii ki anneniz için yapabileceğiniz birçok hediye seçeneği var. Bizim önerimiz annelerin çok sevdiği mumlarla yapabileceğiniz bir düzenleme.

SADE MUMLARI DEKORE EDİN

Kokulu yada kokusuz çok uygun fiyatlarda alabileceğiniz sade mumları elinizde bulunan, ev dekorasyonunda ya da diğer projelerde kullandığınız duvar kağıtları ile dekore edebilirsiniz.

Bu düzenlemede sadece duvar kağıdı değil, hoş ambalaj ya da paket kağıtlarını, dergi ya da eski kitap sayfalarını bile kullanabilirsiniz.

DEKORATİF MUMLUK NASIL YAPILIR?

Kullanacağınız duvar kağıtlarını mumu kaplayacak boyutlarda kesebilirsiniz. Eğer yırtılmış kağıt görünümünü seviyorsanız duvar kağıtlarını yırtarak da uygun boyutlara getirebilirsiniz.

Kestiğiniz duvar kağıdı parçalarının arkasına dekupaj tutkalı sürerek mum üzerine yapıştırın. Kağıt üzerine boydan boya bastırarak altta kalan havayı çıkarın. Eğer tutkalın fazlası kenarlardan çıkmışsa nemli bir bezle silerek temizleyin. Kağıdın üzerinden de tutkal uygulayarak kağıdın yerini sağlamlaştırın.

Duvar kağıdının üzerini düğme, dantel, boncuk, kurdele ve çeşitli süslümelerle istediğiniz gibi renklendirebilirsiniz. Sıcak tutkal tabancası kullanarak süslerin daha iyi yapışmasını sağlayabilirsiniz.

Anneler günü hediyesi tablo

ANNELER GÜNÜ HEDİYESİ EL YAPIMI DEKORATİF ÇERÇEVE *

Anneler gününe sayılı süre kala hala ne hediye alacağınızı düşünüyorsanız, ‘kendin yap’ stili el emeği bir hediye ile annenizi mutlu edebilirsiniz. Anneniz için hazırlayabileceğiniz iki farklı dekoratif çerçeve önerimizi inceleyerek annenizin evini hoş bir şekilde süslemesini sağlayabilirsiniz.

RENK KARTELALARINDAN FOTOĞRAF

Evinizi boyarken incelediğiniz ya da dergi ekinden çıkan renk kartelalarını kullanarak annenize özel eşsiz bir hediye hazırlayabilirsiniz. Öncelikle annenizin seveceği fotoğrafları seçin.

Renk kartelaları geniş bir zemin üzerindeyse fotoğrafların boyutlarına uygun olacak şekilde kesin, küçük ya da ince kartelalarınız varsa parçaları bir araya getirerek yapıştırın.

Fotoğrafları bilgisayarınızda siyah-beyaz renge çevirin ve yazıcınızın ayarlarını kestiğiniz kartelalara uygun olacak şekilde ayarladıktan sonra fotoğrafları kartelalara basın.

Farklı tonlarda kartelaları kullanarak çerçevenizi istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Anneniz bu enteresan hediyeyi çok sevecek!

Anneler günü için el yapımı hediye

KENDİN YAP ANNELER GÜNÜ HEDİYESİ: KELEBEK AİLE AĞACI

Baharı çağrıştıran kelebeklerle hazırlayacağınız bir düzenleme eminiz ki annenizin hoşuna gidecek. Hazır kelebek şeklindeki süsleri kullanarak ya da farklı renklerdeki kağıtlarla kendiniz kelebek şekli yaparak veya elinizde bulunan kelebek şekli çıkaran zımbalarla kelebek şekli oluşturabilirsiniz.

Farklı şekilde bir zımbanız varsa bu uygulamada onu da kullanabilirsiniz. Kelebeklerinizi aile ağacı oluşturacak şekilde düzenlemenizi öneriyoruz. Her bir rengi farklı jenerasyonları ayırmak için kullanabilirsiniz. Kelebekler üzerine aile üyelerinin isimlerini yazabilirsiniz.

Kelebekleri çerçeve ölçülerinde keseceğiniz beyaz bir kartona yapıştırın. Yerleştirmeden önce kalemle yerlerini işaretleyerek daha kolay bir düzenleme yapabilirsiniz.

Altına da aileniz için anlamlı bir söz ya da ailenizin adını yazabilirsiniz. Çerçeveniz duvarda sergilenmeye hazır!

Anneler günü hediyesi kupa

ANNELER GÜNÜ HEDİYESİ EL SÜSLEMESİ FİNCAN *

Anneler günü için en güzel hediyelerden biri kuşkusuz çiçekler. Ama siz gelin bu kez annenize olan sevginizi el emeğinizi de işin içine katarak hazırlayacağınız hoş bir hediye ile gösterin. Anneniz için yaratıcılığınızı konuşturarak sade ama bir o kadar şık fincanlar hazırlayabilirsiniz. 

Bunun için düz beyaz fincanlara ya da kahve takımına ihtiyacınız olacak. Bir de metal, porselen, ahşap, cam, plastik, taş gibi birçok farklı yüzeyde uygulanabilen yağ bazlı, metalik altın ya da gümüş rengi boya kalemine sahip olmanız yeterli.

NASIL YAPILIR?

Fotoğraflar: Lauren Conrad

Nasıl yapacaksınız? Fincan üzerinde hangi şeklin yer almasını istiyorsanız çizin ya da izini çıkarın. Örneğin bir kağıda kalp çizin ve sonra kalbi kesin. Fincan üzerine kağıt kalbi yerleştirerek kenarlarından işaretleme yaparak kalbin şeklini fincana çıkarabilirsiniz. Pürüzsüz bir yüzeyde çalışıyorsanız boya kurumadan alkol ile boyayı çıkarabilirsiniz.

Tasarımlarınız bittikten sonra kurumaya bırakın. Ardından fincanları 350 derecede ısıtacağınız fırında 30 dakika boyunca tutun. Böylece boya ile yapmış olduğunuz tasarımlar kalıcı hale gelmiş olacak. Ancak siz yine de fincanları bulaşık makinesinde yıkamaması için annenizi uyarın. 

İşte anneniz için basit ama bir o kadar da anlamlı bir hediye!

ANNELER GÜNÜ İÇİN 187 HEDİYE ÖNERİSİ *

Aşağıdaki “Anneler Günü Hediye Rehberi” ile 187 farklı hediye önerisine ulaşabilirsiniz. (Büyütmek için üzerine tıklayın.)

Anneler günü hediyesi fikri: Balkon dekorasyon ürünleri alabilirsiniz

Anneler Günü için Elle Beauty Box

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Altunizade’de sahiplerini anlatan bir ev

anneler günü film önerileri

Anneler Günü film önerileri listesi