Akılcı bir çözüm: Kurutma makineleri

Kış aylarında çamaşır kurutmak önemli bir sorundur; özellikle de kalabalık bir aile iseniz ve çok sık çamaşır yıkanıyorsa… Kurutma makineleri ise akılcı bir çözüm.

3885 KT, Arçelik

BUNLARI BİLİN!
1. Çoğu kumaş türü, doğru programı seçtiğiniz takdirde kurutma makinesinde kurutulabilir.
2. Filtrelerde biriken tiftiklerden dolayı, kurutma makinelerinin giysileri eskittiğine inanılsa da gerçekte giysiler en çok giyildikleri zaman eskir.
3. Kurutma makinesinin filtrelerinin dolmasının sebebi, makinenin giysiler sizin üzerinizdeyken oluşan  pamuklanmayı ve gevşek parçacıkları filtrelemedeki yüksek performansıdır.
4. Diğer bir yanlış görüş ise kurutma makinelerinin giysilerin çekmesine neden olduğu. Bazı kumaşlar ilk birkaç yıkamada çeker. Böyle kumaşları kurutma makinesinde ya da asarak kurutmanız hiçbir şeyi değiştirmez. Kurutma makinesinin farkı, tüm çekmenin bir seferde gerçekleşmesidir. Bu sebeple kuruturken kıyafetlerinizin yıkama talimatlarını mutlaka dikkate alın ve doğru programı seçin. Gerekiyorsa kuru temizlemeye verin.
5. Otomatik nem sensörlü bir kurutma makinesi seçerseniz hata yapma olasılığınız azalır. Tek yapmanız gereken kurutma makinenizin programlarını doğru bir şekilde kullandığınızdan emin olmaktır.
6. Kurutma makinesinde kısa zamanlı programda yüksek derecede ısı kullanmaktansa, uzun zamanda düşük ısı kullanmak giysileriniz için genellikle daha iyidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GEO gezegenine inmeye hazır mısınız?

Yastıklar birleşiyor