Ahşap görünümlü zemin kaplamaları

Seramikten vinile ahşap görünümlü zemin alternatifleri, döşenmesi ve temizlenmesi kolay olduğu kadar, teknoloji sayesinde gerçekçi görünümleriyle de şık bir seçenek.

Bu döşemelerin avantajları neler?

Mutfak gibi evlerin bol trafikli ve su, buhar, yiyecek dökülmelerinin bol yaşandığı alanlar için ahşap görünümlü döşemeler iyi bir alternatiftir. Ahşap görünümlü döşeme belki doğal ahşabın güzelliğini yeterli derecede yansıtamayabilir, ancak mutfak gibi bir alanda size bakım ve temizlik kolaylığı sağlar. Bu döşemelerin leke direncinin yüksek olması özellikle yoğun trafikli evler için önemli bir avantaj. Ayrıca düzenli olarak cilalamanız gerekmez, solma ve renk bozulması gibi sorunlarınız olmaz. Birçok ahşap görünümlü zemin kaymaya dirençli yüzeye sahiptir ve yerden ısıtma sistemleri ile de kullanabilir.

Porselen mi, seramik mi?

Genellikle aynı görünmelerine ve zeminde kullanılabilmelerine rağmen, porselen karolar seramikten daha yoğun ve daha az gözeneklidir. Porselen karolar dış mekan kullanımına da uygundur.

Vinil linolyumdan daha mı iyidir?

Daha iyi değil, sadece farklıdır. PVC esaslı vinil karo ya da levha formatındadır. Yetenekli biri rahatlıkla döşeyebilir. Linolyum ise keten tohumu yağı ve ağaç reçinesi gibi doğal bileşenlerden üretilir. Yine levha ya da karo formatındadır, ancak profesyonel biri tarafından döşenmesi gerekir. Linolyumun renkleri dahauzun sürede solar.

Nasıl gerçekçi bir döşemeye sahip olabilirim?

Gerek vinil gerekse seramik/porselen karolar içerisinde oldukça gerçekçi görünen alternatifler bulabilirsiniz. Ayrıca daha gerçekçi bir görünüm sağlamak için dokusu ahşap damarlı olan karoları tercih edebilirsiniz.

Ahşap efektli döşemeler, doğal ahşaplar ile neredeyse aynı görünümü yakalar. Ayrıca onların daha güzel görünmelerini sağlamak gerçek ahşaptan çok daha kolaydır.

Ahşap görünümlü döşemeler ile uygun fiyatlı değişikliklere imza atabilirsiniz.

Para tasarrufu: Ahşap görünümlü döşemelerin maliyeti ahşap parkelere göre daha uygundur. Ayrıca vinili kendiniz de döşeyebileceğiniz için döşeme maliyetini de düşürebilirsiniz.

Doku: Gerek seramik gerekse vinil döşemelerde ahşap dokusunu gerçekçi şekilde yansıtan ürünler bulmanız mümkün.

Seçenek: Özellikle vinil döşemelerde renk alternatifiniz oldukça fazla. Son yıllarda seramik karolarda da alternatifler çoğaldı.

FOTOĞRAF: Sagano, Seramiksan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beton yüzüklük yapımı

yağ yeşili

Dekorasyonda yağ yeşili mi, mor mu?