85 metrekarede vintage yaşam

0

Ceylan Tüm ve Felix Gherardi Pangaltı’daki bu tarihi apartman dairesinde, modern ve vintage tarzın birleştiği bir yaşam alanı yaratmış.

Pangaltı’da 85 metrekarelik tarihi dokuya sahip bir apartman dairesindeyiz. Ceylan Tüm ve Felix Gherardi çiftinin yaşadığı bu ev, yüksek tavanları, ışığı ve hoş dokusuyla dikkat çekiyor. Ev sahipleri buraya 2013 yılında taşınmışlar. Uzun süre Nişantaşı ve Cihangir’de yaşayan çift yine merkezi konumda ancak tarihi dokusu olan bir binaya taşınmak istemiş. İstanbul’un en eski semtlerinden biri olan Pangaltı, merkezi konumu ve sokaklarındaki yaşanmışlık nedeniyle onlara ev almak açısından oldukça cazip gelmiş. “Eski ev sahibi biz taşınmadan 6 ay önce yenileme yapmıştı ancak ev eski dokusunu korur şekilde değildi. Biz, eski haline getirmek için elimizden geleni yaptık. 3 ay önce yenilenen kalorifer peteklerini bile eski tip petekler ile değiştirdik” diye anlatıyor Ceylan Hanım. Özetle tüm evi elden geçirmiş ve sıfırdan yenilemişler. Tüm altyapı yenilenmiş ve kullanım alanları değiştirilmiş. Kullanım alanlarını artırmak için eski mutfak giyinme odasına dönüştürülmüş ve antre de açık mutfak haline gelmiş. Böylece yatak odalarının olabildiğince sade ve az eşya ile dolap olmaksızın kullanılması sağlanmış. Salon ve koridorun tuğla duvarları orijinal halleriyle bırakılmış. Bu da evin genel dekorasyonu ile harika bir uyum sağlamış.

Mutfakta kullanışlı bir alan sağlanmış. Oldukça çok zaman geçirdikleri bu alanda kaliteli malzeme kullanmaya özen göstermişler.

Yatak odasında kural; az eşya, dinlendirici renkler ve rahat bir uyku seti olmuş.

Koridorda bir soyunma odası yaptırılmış. Soyunma odasının kapıları oyma işçiliği ile dikkat çekiyor.

Banyoya ayrı bir odaymış gibi davranılmış ve banyo duvarlarına tablolar asılmış.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR İBRAMİN ÖZBUNAR

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.