70 metrekarede akılcı ve şık çözümler

0

Damla-Eren Aksoy çiftinin Halkalı’daki 1+1 evi, estetik ve akılcı çözümlerle, kullanışlı bir yaşam alanına dönüştürülmüş.

Halkalı’da bir site içerisindeki daire, Aksoy çiftinin ilk evi. Genç çift 70 metrekarelik bu eve geçtiğimiz yıl taşınmış: “Eve girer girmez çok sevdik. Büyük pencerelere sahip olması, yeşillikler içerisinde bir sitede bulunması ve gün ışığını büyük camlardan sonuna kadar içeri almasıda bu evi tercih etmemizin sebeplerinden oldu.”

Çift eve taşındığında ufak tefek değişiklikler yapmış: “Yeni evlendiğimiz için bütçemizi fazla aşmadan şık bir evimiz olsun istedik. Salondaki açık mutfağın ve koridorun yerleri ıslak zemindi, geri kalan alanda da yerler koyu renk parke kaplıydı. Evin tamamında devamlılık algısı oluşturmak için mutfak ve koridorda bulunan ıslak zeminin üzerini, salonu ve yatak odasını açık renk parkelerle kapladık. Duvar boyasında da monotonluğu kırmak için koyu renk boya tercih ettik. Salon ve mutfağı birbirinden ayıran önceden bulunan portatif masayı çıkararak yerine modern siyah mermer masa yerleştirdik.”

Evin dekorasyonu sırasında aile dostları dekoratör Zuhal Ufuk çifte yardımcı olmuş. Evde antrasit, krem, kırmızı, fuşya, turkuaz ve güçlü renk patlamalarıyla neşeli ve hayat dolu bir mekan oluşturulmuş. Duvarlarda mat koyu renkler tercih edilmiş. Koyu rengin evde derinlik ve sonsuzluk fikri yarattığını düşünmüşler. Masa olarak da evin ölçülerine göre siyah mermerden bir masa yaptırılmış. Aydınlatma olarak ise kristal taşlı antika bir avize tercih edilmiş.

SALONDA büyük ölçekli bir L kanepe kullanılarak hem yer tasarrufu sağlanmış, hem de derlitoplu bir görünüm elde edilmiş. Koltuk Enza Home’dan alınmış. Sehpa Mudo Concept, halı ve yastıklar Kapalıçarşı, avize Moda’da bir antikacıdan…

YATAK ODASI kır evi tarzında planlanmış. Krem rengi mobilyalar tercih edilmiş. Duvara kırmızı boya uygulanarak odaya canlılık katılmış. Mobilyalar Tepe Home, avize Mudo Concept, kelebekli tablolar Mydesignerzu.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR FEVZİ ONDU

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.